16 Kasım 2017, 09:37

Paraşütçülerin Ölümden Döndüğü Anlar Kamerada

Paraşütçülerin ölümden döndüğü anlar kameradaİSTANBUL - Silivri'de geçtiğimiz günlerde havada paraşütleri birbirine dolanan iki yamaç paraşütçüsünün ölümden döndüğü o anlar paraşütçülerin kamerasına yansıdı.

Paraşütçülerin ölümden döndüğü anlar kameradaİSTANBUL - Silivri'de geçtiğimiz günlerde havada paraşütleri birbirine dolanan iki yamaç paraşütçüsünün ölümden döndüğü o anlar paraşütçülerin kamerasına yansıdı. Görüntülerde paraşütçülerin havada süzülürken yaşadıkları panik anları görülüyor.
Paraşütçülerin ölümden döndüğü olay geçtiğimiz günlerde Silivri Aşıklar tepesi olarak bilinen bölgede meydana gelmişti. Kale Park yanında bulunan pisten atlayış yapan iki yamaç paraşütü pilotu, Aşıklar tepesi mevkiine geldiği esnada rüzgarın ters esmesi ve pilotların birbirine yakın uçması sebebiyle birbirine dolanmıştı.
Pilotlardan biri yedek paraşütünü açmasıyla uçurumun kenarına inerken, diğer pilot Murat Soydan paraşüt iplerinin çalılara takılması sonucu havada asılı kalmıştı. Ölümle burun buruna gelen genç paraşütçü, ekiplerinin uzun ve titiz çabaları sonucu kurtarılırken paraşütçülerin havada ölümle burun buruna geldiği o anlar pilotların kameralarına yansıdı.
Görüntülerde havada süzülen paraşütçülerin bir birlerine takıldıkları görülüyor. Bu sırada bir paraşütçünün yeden paraşütünü açarak yamaca inmeyi başardığı diğer paraşütçünün ise havada asılı kaldığı görülüyor.