08 Kasım 2017, 17:11

8 Yaşındaki Çocuk, Araba Kullandı; Görüntüler, Polisi Harekete Geçirdi!

Suudi Arabistan'ın Cidde şehri yakınlarındaki bir otoyolda 8 yaşındaki bir erkek çocuğunun araba kullandığı görüntüler üzerine soruşturma başlatıldı.

8 yaşındaki çocuk, araba kullanarak trafiğe çıktı. Tehlikeli görüntüler Suudi Arabistan'ın Cidde şehri yakınlarında kaydedildi.

BOYU YETMEDİ HALDE HIZLA ARABA KULLANDI

Tepkiye neden olan görüntülerde, 8 yaşındaki erkek çocuğu, boyu yetişmediği halde direksiyon simidinin üzerine uzanarak dört şeritli bir otoyolda hızla araba kullanıyor. Sürücünün yanındaki koltukta bir adamın kendisini yönlendirdiği görülüyor.

ARAÇTAKİLER GÖZALTINA ALINDI

Suudi Arabistan polisi bu görüntüler üzerine araçtakileri gözaltına aldı ve otomobili bağladı. Sosyal medyada hızla yayılan görüntüler birçok kullanıcının tepkisini çekti. Ülkede kadınlara araba kullanma hakkı ise geçtiğimiz günlerde verilmişti.

GÜNDE 25 KİŞİ TRAFİK KAZASINDA ÖLÜYOR

Körfez krallığı dünyanın trafik kazalarında en fazla ölüm oranın sahip ülkelerden biri olarak öne çıkıyor. Arabistan'da 2016 yılında toplam 533 bin trafik kazası kaydedildi, 9 bin 31 kişi ise bu kazalarda hayatını kaybetti. Bu rakama göre Suudi Arabistan'da günde ortalama 25 kişi trafik kazasında ölüyor.

YORUMLAR