19 Ocak 2019, 13:15

Su Zannedip Tuz Ruhu İçen Genç Kız, 2 Yılda 35 Kiloya Düştü

Adana'da temizlik yaptığı esnada su zannedip içtiği tuz ruhu nedeniyle yemek borusu ve midesi tahrip olan genç kız, 2 yılda 55 kilodan 35 kiloya düştü.

Adana'da, 2 yıl önce temizlik yaptığı esnada su zannederek içtiği tuz ruhu nedeniyle yemek borusu ve midesi tahrip olan genç kız, sadece mama ve suyla besleniyor. Karnından midesine sokulan hortumlarla beslenen ve 2 yılda 55 kilodan 35 kiloya kadar inen Mukaddes Uçar, kokusunu alıp tadına bakamadığı yemeklerden yemek istiyor.

SU ZANNEDEREK TUZ RUHU İÇTİ

Seyhan ilçesinde annesi ve erkek kardeşiyle yaşayan 25 yaşındaki Uçar, 2 yıl önce temizlik yaptığı esnada çok susadığını ve su zannederek tuz ruhu içmesinin ardından adeta hayatının karardığını gözyaşları içerisinde anlattı.

Genç Kız, 2 Yılda 35 Kiloya Düştü">

YEMEK BORUSU VE MİDESİ TAHRİP OLDU

Mukaddes Uçar, o an kustuğunu ve ailesinin kendisini hemen hastaneye götürdüğünü ancak yemek borusu ve midesinin tahrip olduğunu söyledi.

"2 YILDIR AÇIM, EN ÇOK DÖNER YEMEYİ ÖZLEDİM"

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesinde tedavi gördüğünü ve 2 ameliyat geçirdiğini vurgulayan Uçar, o günden bu yana karnından midesine takılan hortumlarla beslendiğini aktardı. Mukaddes Uçar, günde 3 kez mama ve 1,5 litre su tükettiğini kaydederek, "Tuz ruhu içtim hayatım karardı. Yardım istiyorum. Ailemin durumu yok. Yemek yemeyi çok özledim, en çok da döneri. 2 yıldır açım. Bir an önce sağlığıma kavuşmak istiyorum." diye konuştu.

20 KİLO VERDİ

Uçar, tuz ruhu içmeden önce 55 kilo olduğunu, şu an ise 35 kiloya kadar düştüğünü anlattı. Mukaddes Uçar'ın kardeşi Kemal Uçar da gözlerinin önünde eriyen ablasının bir an önce iyileşmesini beklediklerini söyledi. Ablasının yemek yiyememesi nedeniyle onun yanında bir şeyler yiyip içemediklerini dile getiren Uçar, "Ablam sürekli aç ve susuz. Önünde yemek yiyemiyoruz, yemek kokusu geldiğinde ağlıyor. 2 yıldır böyle yaşıyoruz, psikolojisi bozuldu." dedi.

DUL AYLIĞI İLE GEÇİNİYORLAR

Üniversiteyi kazandığını ancak ablasını bırakıp gidemediğini ifade eden Kemal Uçar, ablasının tedavi olabilmesi için gerekli olan parayı sağlayabilecek durumda olmadıklarını, sadece annesinin dul aylığıyla geçindiklerini kaydetti.

Kaynak: AA
YORUMLAR (27)
;:-:;: BENIM KARDESIMDE 4-5 YASLARIDAYKEN AYNI SEKILDE BIR ANLIK DIKKATSIZLIK SONUCUNDA PET SU SISESINE DOLDURULMUS SEYYAR SATILAN TUZ RUHUNU ICMISTI ANINDA MÜDAHALE EDILDIGI HALDE UZUN YILLAR TEDAVI GÖRDÜ GELISME CAGINDA AYNEN BU KARDESIMIZ GIBI TAM GIDA ALAMADIGINDAN COK ZAYIF VE CILIZ KALDI ALLAH YARDIMCISI OLSUN
25 0
CONKY: Bende küçükken su zannedip ! su şişelerine doldurulan ev yapımı sirkeden bir yudum alabilmiştim. o gün bu gündür kulak burun boğaz , mide sorunlarım artıp durdu. Allah yardımcı olsun. Salakça o şişelere dolum yapanların da allah belasını versin
52 5
USTA: ey zenginler. ne olacak o kazandığınız paralar. böyle bir garibana el tutun. ona yardım edin. kazandığınız paraların sadakası olur. inşallah.
204 5
KENAN: çok kötü bişey o içtigi tuz ruhu tövbe yarabbi kanser gibi yeniler dururmuş vücüdünde benim bir yakınım içmişti kaç kez ameliyat oldu belli degil yine yakın zamanda ameliyat olacakmış sürekli tekrtarlıyor
38 1
YÖRÜK: Allah bu kardeşimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah
147 4
ALLAH ŞİFA VERSİN : Allah yardımcı olsun abla...rabbim şifa versin geçmiş olsun
81 3
ARİF: Gercekten yardima ihtiyacı var ben elimden geldigince yardima hazirim.nasil ulasabiliriz
22 0
ADINIZI YAZIN: Allah yardım etsin. bunun tedavisi varsa bi yardım hesabı falan yardım edelim hep beraber sağlığına kavuşsun
17 1
ARDİ: işte turk devleti bu tur insanlara yardim etmeli
19 1
YARDIM EDİN NOLUR: Lütfen bu aileye yardım edin. Yalvarıyorum imkanı olan yardım etsin ve ömür boyu vicdanı rahat dolaşsın. Yardım edin üşenmeyin.
22 1
Tüm 27 yorumu okumak için tıklayın