08 Kasım 2017, 17:50

Ted Şanlıurfa'da Miniklere Yoga Dersi

TED Şanlıurfa Koleji'nde anaokulu öğrencilerinin bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerini desteklemek amacıyla yoga dersi veriliyor.

Çağdaş ve nitelikli anlayışıyla eğitim veren TED Şanlıurfa Koleji, sosyal aktivitelerle de çocukları geleceğe hazırlıyor.

Uygulamalı eğitim metoduyla öğrencilerin sınıfta edindikleri bilgileri pekiştirmelerine olanak tanıyan TED Şanlıurfa Koleji, okul öncesi eğitimde de hem eğlendirici, hem de öğretici etkinliklerle çocukların okula alışma sürecini keyifli hale getiriyor.Bu kapsamda TED Şanlıurfa Koleji'nde Beden Eğitimi Öğretmeni Tuba Aytekeli gözetiminde verilen yoga eğitiminde anaokulu öğrencileri, güvenmeyi, sakin olmayı, huzuru ve kendini dinlemeyi öğreniyor.Haftada bir gün, öğleden sonraki ilk ders saatinde verilen eğitime katılan çocuklar, ruhsal ve zihinsel yönden gelişim sağlarken, eğlenceli vakit geçiriyor."ÇOCUKLAR ÖZGÜVEN KAZANIYOR"Yoga tecrübesi de bulunan Beden Eğitimi Öğretmeni Tuba Aytekeli yoganın vücuda esneklik kazandırdığını, ayrıca çocuklarda bedensel ve zihinsel gelişimin yanında ruhsal gelişime de katkısının olduğunu vurguladı. Aytekeli, çocukların koordinasyon becerisinin arttığını ifade ederek, "Yoga ile çocuklar özgüven kazanıyor. Öğrenmeleri kolaylaşıyor. Yoga yapan öğrencilerin yürüyüşünde, duruşunda ve konuşmalarında olumlu değişiklikler gözlemliyoruz" dedi.HER ÖĞRENCİ STRES YAŞAYABİLİRGünümüzde hastalık olarak adlandırılan stresin yaşamı olumsuz etkilediğini belirten TED Şanlıurfa Koleji Müdürü Arif Kemal Şamat, "İster anaokulu, ister üniversite öğrencileri olsun ders temposundan kaynaklı stres yaşayabilir. TED Şanlıurfa Koleji olarak verdiğimiz yoga eğitimi ile öğrencilerimizin stresini azaltmak ve gelecekte karşılaşabilecekleri sorunlarla daha kolay baş etmelerini sağlamayı hedefledik" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Bültenler