13 Nisan 2018, 10:54

Trump'ın Kovduğu FBI Müdürü, Trump'ın Hayat Kadınlarıyla İlişkisini Ortaya Döktü

Trump'ın kovduğu FBI eski Direktörü, yeni çıkardığı kitabında Trump'ın Moskova'da bir grup cinsel ilişki işçisi ile ilişkiye girdiği videoyu anlattı.

FBI eski Direktörü James Comey'in kaleme aldığı ve önümüzdeki Salı günü piyasaya sürülecek olan 'Daha Yüksek Bir Sadakat' (A Higher Loyalty) adlı kitap şimdiden ABD gündemine damga vurdu. Comey, Trump ile arasında geçen ve 2013 yılında Trump'ın Moskova'da bir grup hayat kadını ile ilişkiye girdiğini gösterdiği iddia edilen video hakkındaki konuşmasını da aktardı.

FBI ESKİ DİREKTÖRÜ KİTABINDA TRUMP'IN VİDEOSUNDAN BAHSETTİ

FBI eski direktörü James Comey, yazdığı kitapta 2016 yılında ABD Başkanlık seçimlerindeki Rusya müdahalesi suçlamaları konusunda ABD Başkanı Donald Trump ile arasında geçen çok ilginç bir konuşmayı aktardı. Trump'ın Comey ile bu konu hakkında konuşmasının nedeni, Moskova'da Trump'a ait olduğu iddia edilen bir video bulunduğu iddiasının FBI dosyası içinde yer alması.

MOSKOVADA'Kİ HAYAT KADINLARIYLA OLAN VİDEOSUNU SORDU

Trump'ın kendisiyle konuşurken Moskova'da cinsel ilişki işçileriyle çekildiği iddia edilen videoyu güçlü bir şekilde reddettiğini ve kendisine "Sence ben hayat kadınlarının hizmetine ihtiyaç duyan bir insan mıyım?" şeklinde sorduğunu anlattı.

"SORUŞTURMA YAPMADIĞIMIZI SÖYLEYİNCE TRUMP RAHATLADI"

Manhattan'da 2017 yılında Trump ile bir görüşmesinin hatırlatan Comey, bir felakete doğru sürüklenen konuşmanın sonunda Trump'a kendisini soruşturmadıklarını söyledikten sonra Trump'ın rahatladığını hatırlattı.

"CİNSEL İLİŞKİ İŞÇİLERİNİN ÜZERLERİNE İŞEMELERİNİ SEYRETTİ"

FBI'ın söz konusu dosyasında yer alan bir iddiaya göre, Trump Moskova'daki otelde cinsel ilişki işçilerinin birbirlerinin üzerine idrar yapılmasını izledi. Olayın yaşandığı iddia edilen otel odasının daha önce ABD eski Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama'nın kaldığı oda olduğu öğrenildi.

Trump'ın Comey'e karşı kendisini 'titizlik hastası' olduğunu söyleyerek savunduğu ve "Etrafımdaki insanların birbiri üzerine idrar yapmalarına izin vermemin imkanı yok. Olamaz." dediğini aktardı.

KİTABINDA TRUMP'I MAFYA BABASI DİYE NİTELEDİ

Comey, görevden alındıktan 11 ay sonra yayınlanacak 304 sayfalık kitabında, Başkan Trump'ı "etiklere ve doğrulara bağlı olmayan, kendisine koşulsuz sadakat isteyen bir mafya babası gibi" diye niteledi.

Comey, Rusya'nın ABD seçimlerine müdahalesi ve eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'e yönelik soruşturmayı yürütürken, Donald Trump tarafından görevden alınmıştı.