08 Kasım 2017, 15:15

Ümraniye'de Polisin Yaralandığı Silahlı Soygun Anı Kamerada

Ümraniye'de polisin yaralandığı silahlı soygun anı kamerada Olaya karışan zanlılar adliyeye sevk edildiİSTANBUL - İstanbul Ümraniye'de soygun için girdikleri markette, alışveriş yapan polis memuru Salih Aycan'ı bacağından vurarak kaçan 4 şüpheli yakalandı.

Ümraniye'de polisin yaralandığı silahlı soygun anı kamerada
Olaya karışan zanlılar adliyeye sevk edildiİSTANBUL - İstanbul Ümraniye'de soygun için girdikleri markette, alışveriş yapan polis memuru Salih Aycan'ı bacağından vurarak kaçan 4 şüpheli yakalandı. Gasp Büro Amirliği ekiplerince 7 adrese yapılan eş zamanlı operasyonla yakalanan zanlıların soygun anı kameralara yansıdı.
Olay, Ümraniye Site Mahallesi Cevahir Caddesi Üzerinde bulunan bir marketler zincirinin şubesinde 1 Kasım tarihinde meydana gelmişti. İddialara göre, maskeli ve silahlı 3 kişi, silah tehdidiyle çalışanları etkisiz hale getirerek kasadan bir miktar para, sigara ve alkol alarak kaçmaya başlamışlardı. Bu sırada, markette alışveriş yapan ve izinli olduğu öğrenilen polis memuru Salih Aycan, soyguncuları fark ederek silahını çekmiş, dur ihtarına uymayan soyguncuların açtığı ateş sonucu polis memuru bacağından yaralanmıştı.
Olayın ardından kayıplara karışan soyguncuların yakalanması için Asayiş Şube Müdürlüğü ve Ümraniye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 7 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Olaya karıştığı iddia edilen 4 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden birisinin evinde çıkan işaretli kask, çetenin karıştığı çok sayıda market soygununu da ortaya çıkardı.
Gözaltına alınan K.Y., M.Ö., M.İ. ve O.A.'nın poliste 1 araç çalma, 5 market gaspı, 2 kapkaç, 1 mala zarar verme ve 1 oto gaspı teşebbüsü olaylarına karışmış olduklarına dair kayıtlarının olduğu ortaya çıktı. Ümraniye ve Ataşehir ilçelerinde marketlere dadanan şüpheliler Gasp Büro Amirliğindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Şüphelilerin karıştığı olaylar kamerada
Şüphelilerin polisi vurdukları olayın görüntüleri de ortaya çıktı. Görüntülerde elleri silahlı ve yüzleri maskeli gaspçılar markete girip, kasiyere silah çekiyor, sigara kolisi ile alkollü içecek dolu koliyi sürükleyerek götürmeye çalışıyorlar. O sırada kendilerini fark eden polis memuru silahını soygunculara doğru doğrulttuğu görülüyor. Bu sırada yaşanan hareketlilikte kameralara yansıyor.
Öte yandan soyguncuların farklı tarihlerde karıştıkları iki farklı soygunun da görüntülere ortaya çıktı. Görüntülerde zanlıların girdikleri marketlerde silah tehdidiyle la çalışanları etkisiz hale getirerek soygunu gerçekleştirdikleri görülüyor.
Kaynak: İHA
YORUMLAR