19 Ocak 2019, 08:18

Vatan Şaşmaz Cinayeti Görüntülerinin Yayılması Davasında Bir Sanık, Olayın Detaylarını Anlattı

Oyuncu Vatan Şaşmaz'ın öldürülmesi ve eski manken Filiz Aker'in intiharı ile sonuçlanan olaya ilişkin görüntülerin yayılmasına ilişkin biri eski polis 4 sanığın yargılanmasına devam edildi. Soruşturmada ifade veren bir kişi görüntülerin nasıl yayıldığını anlattı.

Oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz'ın öldürülmesi ve eski manken Filiz Aker'in intiharı ile sonuçlanan olaya ilişkin görüntülerin yayılmasına ilişkin biri eski polis 4 sanığın yargılanmasına devam edildi. İstanbul 39. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, açığa alınan polis memuru sanık Faruk K, eşi sanık Sibel K. ile katıldı. Sanık Didem Ç'nin ise, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya katılımı sağlandı.

"GECE VATAN ŞAŞMAZ'IN GÖRÜNTÜLERİNİ ATTI"

Duruşmada beyanı sorulan sanık Didem Ç, gece saat 2.00-3.00 sıralarında davanın sanıklarından Yakup'un, Whatsapp'tan kendisine görüntülü bir mesaj gönderdiğini ve görüntüler çok net olmadığı için mesajı anlayamadığını belirterek, şunları söyledi: "Sorduğumda, görüntünün Vatan Şaşmaz'a ait olduğunu söyledi. Yakup, uzaktan akrabamız ve arkadaşımız oluyor. Bu videonun haber niteliği taşıdığını düşünerek ihbar hatlarıyla paylaşmak istedim. Bir haber ajansı, 'Böyle bir video varsa bize gönderin, kimseye göndermeyin, bize gönderirseniz size ücret vereceğiz.' dedi. Ücret istemedim.

"VİDEOYU SATAN KİŞİ OLARAK HABER YAPMAK İSTEDİLER"

İnternete girdiğimde zaten bu video yayılmıştı. Nereden, nasıl yayıldığını bilmiyorum. Bana göndermeden önce video başka kişilere gönderilmiş. Bir gazeteci de beni arayıp hesap numaramı istedi. Böyle bir videoyu satan kişi olarak haber yapmak istediler benimle ilgili."

Filiz Aker ve Vatan Şaşmaz

"OLUMSUZ KARAR MESLEĞİMİ ETKİLEYECEK"

Sanıklardan Faruk K. de, 20 senelik polis memuru olduğunu belirterek, "Adli soruşturma geçiriyorum. Buradan alacağım olumsuz bir karar mesleğimi etkileyecek." diye konuştu. Mahkeme, sanık avukatlarının sunduğu yazılı savunmaları incelemek üzere duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz'ın, eski manken Filiz Aker tarafından öldürülmesine ilişkin yürüttüğü soruşturmada kovuşturmaya yer olmadığına hükmederek, takipsizlik kararı vermişti.

Şaşmaz ile Aker'in, otel odasındaki ceset görüntülerinin sosyal medyada ve basında yer almasına ilişkin soruşturma sonucunda, Didem Ç, Yakup İ, Faruk K. ve Sibel K. hakkında "gizliliğin ihlali, görevi kötüye kullanma ile ses ve görüntülerin kayda alınması" suçlarından dava açılmıştı.

Vatan Şaşmaz'ın cinayetin işlendiği odaya girişi...

Kaynak: AA
YORUMLAR (10)
...: ulan sanki cinayet işledi ne görüntüymüş kaç yıldır.
17 3
CİNCONLULAR İYİ OKUYUN.: Güzel kadındı, olabilir saplantısı kıskançlığı aşırı derece bağlılığı olabilir kadının manyağından zarar gelmez aksine tutkuyla herşeyi yapar ama vatan şaşmaz bu durumu lehine çeviremedi, çünkü kadının fazla akıllısıyla birlikte olmak erkeğin sonu demektir.
12 4
GURBETCI KAZIM: SU TESTISI SU YOLUNDA KIRILIRMIS
8 5
SULO 1: NE OLMUS OLAY NEDIR HER ZAMANKI OLAY ULKEMIZDE HERKES KATIL FALLAKKA COKTANBERI KULLANILIRMITA HABERIMIZ YOKMUS
3 1
SVD ÇL: birbirlerini bulmuşlardı, evlenseydiler.
4 1
SENA: vatan şaşmış demeki
7 5
  • A T : Saygısızlık yapmayın
    0 2
SÖZCÜ: Yahu adam ölmüş gitmiş; sırf ünlü diye bu kadar da olmamalı. Ona bakacak olursanız daha dün jipte kafasına sıkılmış kişinin videoları hatta bazı sitelerde hafif bulanık görüntüleri cirit attı. Aynı kanun hükümleri öyle sıradanlar için de geçerli değil mi?? Zengin olunca, lüks olunca, tanınmış olunca hak-hukuk sıradansan istersen çırılçıplak ol yayınlamak da sorun yok! Bu adalet değil, hükümranlık. Kişisel gizliliği çiğneme suçuymuş, o kadar çok çiğnenen suç var ki.
0 1
ERCİYES: BUN DAN SONRA KİMSE BÖYLE BİR HATA YAPMA Z
2 0
CAN: Kaç sene oldu
1 0
ASD: Rezillik.
2 0