09 Kasım 2017, 15:54

Yerli ve Yabancı Turistler Kasım Ayında Denizin Keyfini Çıkardı

Yerli ve yabancı turistler Kasım ayında denizin keyfini çıkardıMUĞLA - Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Türkiye'nin güneyindeki tatil kentlerinde pastırma yazı yaşanıyor.

Yerli ve yabancı turistler Kasım ayında denizin keyfini çıkardıMUĞLA - Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Türkiye'nin güneyindeki tatil kentlerinde pastırma yazı yaşanıyor..
Bu kentlerden biri olan ülke turizminin önemli merkezlerinden Muğla'nın Marmaris ilçesinde günün en yüksek hava sıcaklığı öğle saatlerinde 26 dereceye kadar çıktı. Sıcak ve güzel havayı fırsat bilen yabacı turistler ve vatandaşlar soluğu, sahillerde, plajlarda, kordon boylarında aldı. Hal böyle olunca, Halk Plajı'nda, yaz mevsimini aratmayan manzaralar meydana çıktı. Pastırma yazının keyfini denize girerek çıkaranlardan biri olan
Abdullah Bıçakçıgil " Marmaris'in denize girilebilecek en güzel hali bu mevsim. Marmaris'te yaşadığım için Aralıkta ve Martta da denize giriyorum. Benim için fark etmiyor. Asıl bu havalar çok güzel suyun şuanda 20 derece sıcaklığı var. Denize açıldıkça daha da sıcak. Dışarısı 23 derece civarında hava gayet güzel" ifadelerini, kullandı.
Kaynak: İHA