"Ampute Ligi'nin En İyileri" Ödülleri Verildi

'Ampute Ligi'nin En İyileri' Ödülleri, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'nde Düzenlenen Törenle Sahiplerini Buldu.

22.02.2010 16:19 | Son Güncelleme: 22.02.2010 16:19
''Ampute Ligi'nin En İyileri'' ödülleri, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Törene, Devlet Bakanı Özak'ın yanı sıra, eski bakanlarından İsmet Sezgin, TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Komutanı Tuğgeneral Mehmet Faruk Alpaydın, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Gençlik ve Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kocatepe, TFF Başkanvekili Lütfi Arıboğan, eski Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Şen, eski Galatasaray Kulübü Başkanı Alp Yalman, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, teknik direktörler Yılmaz Vural, Rasim Kara ve Giray Bulak, eski Fenerbahçeli futbolcu Ogün Temizkanoğlu, Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Veysel Gülpınar ve Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) Ankara Şubesi Başkanı Semih Baskan da katıldı.

Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak, Türklerin sporu çok seven ama yeterince spor yapmayan bir millet olduğunu ifade ederek, ''Spor için hiçbir engel tanımayan engelli sporcularımız, sporun toplumda yaygınlaşması için çok önemli birer örnek konumundalar. Tüm başarılı sporcularımızı kutluyorum'' dedi.

TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Komutanı Tuğgeneral Mehmet Faruk Alpaydın da merkezlerinin kuruluşundan itibaren tüm engelli spor branşlarına destek verdiğini ve bu branşların gelişmesine katkıda bulunduğunu söyledi.

TFF Ankara temsilisi Adnan Ersan da federasyon olarak ampute futbolun hep yanında olduklarını, bundan sonra da olmaya devam edeceklerini belirtti.

Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Veysel Gülpınar da federasyon olarak, uluslararası birçok başarıya imza attıklarını belirterek, ''Bu başarılar, salt madalyalardan ibaret değildir. Özverinin, disiplinin, Türkiye aşkının göstergesidir. Biz, faaliyetlerimizi birer sosyal sorumluluk projesi olarak görmüyoruz, bu çalışmalar büyük bir özveriyle geldi'' dedi.

Daha sonra Ampute Futbolda 2009'un gol kralı, asist kralı, en centilmen oyuncusu ve takımı, en başarılı teknik adamı ve menajeri, en iyi yöneticisi ve fizyoterapisti, mevkilerin en iyi 7 oyuncusu ve en iyi 3 hakemi ödülleri sahiplerini buldu.

Törende, futbol takımlarına, sponsorlara ve ampute futbola katkı sağlayanlara da ödül verildi.


Kaynak: AA

11.12.2019 22:35:37