Anadolu İlleri Yöresel Kültür Festivali Başladı

İzmit Belediyesi ve Kocaeli Anadolu İlleri Dernekler Birliği işbirliğiyle düzenlenen Anadolu İlleri Yöresel Kültür Festivali başladı.

30.04.2018 19:37 | Son Güncelleme: 30.04.2018 19:37Anadolu İlleri Yöresel Kültür Festivali Başladı
İzmit Belediyesi ve Anadolu İlleri Dernekler Birliği işbirliğiyle düzenlenen Anadolu İlleri Yöresel Kültür Festivali başladı.

İzmit'teki bir alışveriş merkezinin açık otoparkında 19 derneğin katılımıyla gerçekleştirilen festivalin açılışı törenle yapıldı.

Açılışta İzmit Belediyesi Mehteran Bölüğü ile ve Mardin yöresi halk oyunları ekipleri gösteri sundu.

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, açılışta yaptığı konuşmada, İzmit'in Türkiye'nin mozaiği olduğunu belirterek, festivalde Anadolu'daki 19 ilin kültürel ve yöresel güzelliklerinin görülebileceğini söyledi.

Konuşmaların ardından AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, Kocaeli Anadolu İlleri Dernekler Birliği Başkanı Necmettin Kaya festivalin açılış kurdelesini kesti.

Açılışta vatandaşlara Maraş dondurması ikram edildi.

Kocaeli'deki 19 hemşehri derneğinin katılımıyla gerçekleştirilen festivalde, Afyon sucuğundan Gümüşhane pestiline, Ayder balından Gaziantep baklavasına, İspir fasulyesinden Malatya kayısısına, Hatay kağıt kebabından Mersin tantuniye kadar bir çok yöresel ürünün satışı yapılıyor.

Festival, 6 Mayıs'ta sona erecek.

İzmit Belediyesi, Nevzat Doğan, Kocaeli, Tokat, Politika, Güncel

Kaynak: AA

19.02.2020 11:27:08