28 Şubat 2014, 17:47

Anadolu Yıldızlar Ligi Hentbol Grup Müsabakaları Artvin'de Başladı

Anadolu Yıldızlar Ligi Hentbol Grup Müsabakaları Artvin

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğühce düzenlenen Anadolu Yıldızları Ligi Hentbol Grup müsabakaları, Artvin'de başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğühce düzenlenen Anadolu Yıldızları Ligi Hentbol Grup müsabakaları,  Artvin'de başladı.

Çoruh Üniversitesi Spor Salonu'nda başlayan grup müsabakalarının açılış törenine, Vali Yardımcısı Mutlu Almalı, Artvin Çoruh Üniversitesi  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aydın Tüfekçioğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim,  Artvin Çoruh Üniversitesi Fen  Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Altun,  Artvin Çoruh Üniversitesi Sportif Daire ve Kültür Başkanı  Kaya Erdem, AK Parti İl Başkanı  Erkan Balta, Hentbol Milli Takım Antrenörü Hakan Dinler, antrenörler ve sporcular katıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Bahattin Yetim,  Türkiye'nin 81 ilinde, 10 branşta 20 bin sporcuyla Anadolu Yıldızlar Ligi Projesi'nin başlatıldığını, Artvin'de de hentbol branşında  Tokat,  Ordu,  Giresun,  Trabzon,  Gümüşhane,  Bayburt,  Rize,  Artvin,  Ardahan,  Erzurum,  Erzincan olmak üzere 11 ilden kız ve erkek toplam 22 takım ve 352 sporcunun katıldığını belirterek, projeyle milli takıma yeni sporcular kazandırmak ve en önemlisi Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezleri Projesine sporcu seçilmesinin amaçlandığını söyledi.

Müsabakaların 3 gün süreceğini ifade eden Yetim, "Bu projeyi Spor Genel Müdür Yardımcısı iken geliştiren, oluşturan ve hayata geçiren, bugün de aramızda misafir olarak bulunan  Mehmet Kocatepe'ye teşekkür ediyorum. Artvin'de spor tesisi son yıllarda ciddi miktarda arttı. Gelişen tesisler iş yükümüzü artırdığı gibi hizmet imkanlarımızı da artırıyor" diye konuştu.

Anadolu Yıldızları Ligi hentbol eleme müsabakalarında, grubunda ilk ikiye giren takımlar  Düzce'de yapılacak final müsabakalarına katılacak. - Artvin
28 Şubat 2014 Cuma 17:47