05.04.2017 15:59

Anıtın İhtişamı Bir Kat Daha Arttı

Anıtın İhtişamı Bir Kat Daha Arttı

Çanakkale'de kahramanlık destanı yazan Mehmetçiğimizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün anısı Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu'nda yaşatılıyor.

Kentin simgesi haline gelen ve her gün çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan anıta Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan aydınlatma çalışmasıyla ihtişamı bir kat daha arttırıldı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Çanakkale'de kahramanlık destanı yazan Mehmetçiğimizin ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün anısına yapılan Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu, her gün onlarca misafirini ağırlıyor. Üç boyutlu görseller ve ses efektleri ile ziyaretçilerine duygu dolu anlar yaşatan anıt, adeta Çanakkale ruhunu Manisa'da yaşatıyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi son olarak anıtta Türk Bayrağımızın renkleriyle aydınlatma çalışması yaparak ihtişamını bir kat daha arttırdı. Öte yandan anıtta yer alan Çanakkale Savaşları'nda şehit olan Manisalı kahramanın künyeleri mevsim koşulları nedeniyle yıpranmasından dolayı yenilendi.

Kaynak: Bültenler
Mustafa Kemal Atatürk, Manisa, Çanakkale, Güncel