Ankara: Ankara'da Yerel Yönetimler

Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörü Burhan Yazar ile Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok Arasındaki Tartışma Büyüyor.

05.10.2006 10:44 | Son Güncelleme: 05.10.2006 10:44Ankara: Ankara'da Yerel Yönetimler
Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörü Burhan Yazar ile Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok arasındaki tartışma büyüyor.

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un Sincan'da Yozgatlılar Derneği'nde yaptığı konuşmada "Türkiye'de kaliteli idareci yok, toplam borç 320 katrilyonu aşmıştır, çok çalışmamız gerekiyor" şeklindeki açıklamasının ardından Yazar, Altınok'un AK Parti'den istifa etmesini istemişti. Altınok'un daha sonra, sözlerinin hükümete değil belediyelere yönelik olduğunu açıklamasının ardından Yazar, Altınok'un kamuoyunu yanılttığını belirterek, AK Parti'nin Altınok'u ihraç etmesini istedi. Yazar, Altınok'un kendi sözlerini inkar ettiğini belirterek, "Sayın Altınok 320 katrilyon borçtan bahsediyor. Türkiye'de belediyelerin veya bir belediyenin 320 katrilyon borcu mu var?" dedi.

Yazar, bir siyasetçinin bir söz söyledikten sonra yiğitçe arkasında durması gerektiğini belirterek, "Kapalı kapılar ardında söylediğin sözler açığa çıkınca tevil etmeye çalışmayacaksın. Dik duracaksın, aksi takdirde inanılırlığınız kalmaz" şeklinde konuştu.

Altınok'un MHP'den belediye başkanlığı yaptığı dönemde de bu tür konuşmalar yaptığını ifade eden Yazar, "Bu konuda Altınok'un alışkanlığı vardır. MHP'de de bu tür konuşmaları yaparak kendisini sıkıntıya sokmuştur. Bana ulaşan bilgilere göre, MHP'ye geçmek için gayret sarf ediyormuş. Ama Sayın Devlet Bahçeli'nin kendisini partiye almayacağı söyleniyor. Turgut Altınok'u tekrar samimiyete davet ediyorum. AK Parti'mizden derhal istifa etmelidir. Hangi belediyenin 320 katrilyon borcu var, açıklasın" dedi.

Pek çok gazetecinin konuyla ilgili olarak Altınok'la röportaj yapmak istediğini ifade eden Yazar, "Altınok, gazetecilerin karşısına çıkmaya çekiniyor. Nedeni ise açık, gazeteciler iki soru sorsa sıkıntıya düşecek. Her zaman medyaya çıkmak için her şeyi yapan Altınok, şimdi gazetecilerden niye kaçıyor" diye konuştu.


Kaynak: İHA

22.02.2020 01:28:32