Ankara’da Avrupa Günü Kutlaması

Ankara Büyükşehir Belediyesi, "Avrupa Günü"Nü, Yarın Büyük Bir Şenlikle Kutlayacak

07.05.2011 13:59 | Son Güncelleme: 07.05.2011 13:59Ankara’da Avrupa Günü Kutlaması
Avrupa Birliği Genel Sekreterliği İle Ortaklaşa Düzenlenen Şenlikte Devlet Bakanı Ve Başmüzakereci Bağış, Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek İle Avrupa Birliği Üye Ülkelerinin Büyükelçileri Bir Araya Gelecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yarın ( 8 Mayıs Pazar) "Avrupa Günü"nü büyük bir şenlikle kutlayacak. Başkentliler, gün boyu sürecek şenlikte farklı bir hafta sonu geçirme şansı yakalayacak, çocuklar eğlenceye doyacak.

Avrupa Birliği Genel Sekreterliği ile ortaklaşa düzenlenen ve Avrupa Birliği üyesi olan ülkelerin büyükelçiliklerinin eşleriyle katılacağı şenliğe; Devlet Bakanı ve Baş müzakereci Egemen Bağış ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve eşi Nevin Gökçek ev sahipliği yapacak

Şenlik kapsamında saat 14.30'da, Pursaklar'daki Avrupa Birliği Parkı'nın açılışı yapılacak, ardından Göksu Parkı'nda düzenlenen büyük şenlikte uçurtma festivalinden su bisikleti yarışmasına, yüz boyamadan Avrupa Treni'ne kadar çeşit çeşit etkinliğin olduğu büyük şenlik başlayacak.

-AVRUPA ÖDÜLÜ'NE YAKIŞIR KUTLAMA

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in ev sahipliği yapacağı Avrupa Günü Şenliği'nin resmi açılışı yarın (8 Mayıs Pazar ) saat 14.30'da Avrupa Parkı'nın açılışıyla başlayacak. Açılış konuşmalarının ardından Bakan Bağış, Başkan Gökçek ve büyük elçiler hep birlikte açılış kurdelesini kesecek. Heyet, parkta bulunan Avrupa'nın simge binalarının maketlerini de gezdikten sonra Eryaman Göksu Parkı'ndaki şenliğe geçecek.

- EN ÇOK ÇOCUKLAR EĞLENECEK

Göksu Parkı'ndaki muhteşem şenlik programı ise saat 12.00'de çocuklar için Karagöz gösterisi ile başlayacak ve bu gösteri saat 17.00'ye kadar her saat başı tekrarlanacak.

Avrupa Birliği, Türkiye, ABGS ve Büyükşehir Belediyesi bayrakları ve stickerları ile süslenen "Avrupa Treni" gün boyu çocukları park çevresinde gezdirecek.

Avrupa Birliği Mutfakları Standı saat 16.00'ya kadar açık kalacak.

Çocuklara yönelik yüz boyama gibi etkinlikler ve dağ kızağı günün diğer eğlenceleri arasında yer alacak.

- GÖKYÜZÜ AB VE TÜRK BAYRAĞI İLE DONATILACAK

Bakan Bağış, Başkan Gökçek ve büyükelçiler, saat 15.30'da Göksu Parkı'nda olacak. Heyet, Avrupa Treni ile kısa bir park turu attıktan sonra stantları gezecek. Parktaki iskelede Avrupa Günü Şenliği Resmi Açılışı'nı gerçekleştirecek olan resmi heyet, konuşmaların ardından su bisikletlerine binerek, yarışmaları başlatacak. Ardından Bakan Bağış ve Başkan Gökçek, gökyüzünü, üzerinde Avrupa Birliği ve Türk bayrağı olan uçurtmalar ile donatacak festivale start verecek.

Şenlik, 17.00'da Kent Orkestrası'nın vereceği konser ile sona erecek.

Güncel

Kaynak: Bültenler

8.12.2019 18:51:31