Ankara'da Eski Eşini Rehin Alan Adam, Polis Tarafından İkna Edilip Emniyete Götürüldü

Ankara'nın Yenimahalle ilçesinde bir kişi, 1 ay önce boşandığı eski eşini rehin aldı. Olay yerine gelen ekipler, uzun uğraşlar sonucu saldırgan kocayı ikna ederek emniyete götürdü.

20.11.2018 18:42 | Son Güncelleme: 20.11.2018 20:01

'da bir kişi, elindeki pompalı silahla 1 ay önce boşandığı eski eşini rehin aldı. Çok sayıda Özel Hareket polisi ile sağlık ekibinin sevk edildiği olayda ikna edilerek evden çıkartılan şahıs emniyete götürüldü.

TARTIŞMA YAŞADIĞI ESKİ EŞİNİ DÖVMEYE BAŞLADI

Olay, Ankara'nın ilçesinde akşam saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, eşinden 1 ay önce boşanan Murat T., elindeki pompalı tüfekle eski eşi Tülay T.'ın ikamet ettiği eve geldi. Eve giren Murat T., eski eşiyle tartışmaya başladı. Yaşanan tartışma sonucu yanındaki silahı eline alan Murat T., Tülay T.'yi dövmeye başladı. Çığlık seslerini duyan komşuları, şahsı ikna etmek için uğraştı.

POLİSİN ÇABALARI SONRASI İKNA EDİLİP EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ

İkna edilemeyen Murat T., havaya ateş ederek çevredekileri uzaklaştırdı. Bunun üzerine vatandaşlar durumu polise bildirdi. Kısa sürede olay yerine intikal eden ekipler bina çevresinde güvenlik önlemleri alarak, müzakereci polis memuru ile Özel Harekat ekiplerini çağırdı. Olay yerine intikal eden ekipler, uzun uğraşlar sonucu Murat Y.'yi ikna ederek evden çıkardı. Aldığı darbeler sonucu yaralanan Tülay T. ise sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Murat T. ifadesi alınmak üzere emniyete götürülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

"POMPALI SİLAHLA ATEŞ ETMİŞ"

Olaya şahit olan bir vatandaş, "Kardeşim bu merdivenlerden çıkarken 6. katta bir kişinin kadını dövdüğünü görmüş. Kardeşim 'Niye dövüyorsun?' diye bağırınca o kişi de elindeki pompalı silahla ateş etmiş. Daha sonra kadını içeri götürdü. Biz polislere verdik. Polisler adamı aldı. Ama kadını yaklaşık 1 saat rehin aldı. Kadını bayağı dövmüştü" dedi.

Ankara'da Eski Eşini Rehin Alan Adam, Polis Tarafından İkna Edilip Emniyete Götürüldü

Yenimahalle, Ankara, Güncel

Kaynak: DHA


23.01.2020 17:17:44