Haber, Son Dakika, Haberler

Ankara'da Kartepe Esintisi

Kartepe'nin doğal güzelliklerinden oluşan "Mevsimlerle Kartepe" konulu fotoğraf sergisinin dördüncüsü Ankara'da açıldı.

16.11.2011 13:04 | Son Güncelleme: 16.11.2011 13:04
Ankara'da Kartepe Esintisi
Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, Kartepe İlçesi oluştuktan sonra ilçenin doğal güzelliklerini tanıtarak daha fazla insanın faydalanması için başlatılan çalışmaların bir ayağı olarak gördüğü bu sergiyi başkentin kalbinde açmaktan duydukları memnuniyeti ifade etti.

Kartepe Belediyesi'nin kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde ilçenin tanıtımı hedefiyle düzenlenen Mevsimlerle Kartepe konulu ödüllü fotoğraf sergisine Ankara'da Kızılay Milli Piyango İdaresi Sanat Galerisi'nde devam edildi. 26 Kasım 2011 Cumartesi gününe kadar açık kalacak serginin açılışında Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, başkan yardımcısı Hüseyin Bülbül, meclis üyeleri Ercan Akçil, Yusuf Özdemir, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli ev sahipliği yaptı.

Ankaralı sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği açılışta Ankara'da yaşayan Kocaelililer başta olmak üzere iş, siyaset ve spor dünyasından renkli simalarda hazır bulundu. İlk gün saat 18.00'de açılan sergiyi yüz kişi gezdi. Milli Piyango İdaresi Loto Daire Başkanı Murtaza Çakır, Milli Piyango İdaresi Reklam Şube Müdürü Burhan Kartal, Teksif İş Sendikası Genel Başkanı Nazmi Irgat, Teksif İş Sendikası Genel Saymanı İbrahim Öner, Ankara Kocaelilier Dernek Başkanı Kadir Uyumaz ve yönetim kurulu üyeleri, Ankaralı gazeteci Faruk Dinçer, Kocaelispor eski sporcularından Nezih Gündem, Devlet Personel Başkanlığı uzmanlarından Kocaelili Erdal Eren ve İzmitli Yavuz Özekin gibi isimler sergi açılışında hazır bulundu.

Kartepe Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi, Özdilek Alışveriş Merkezi ve İstanbul'da Üsküdar Altunizade Kültür Sanat Merkezi'nde açılan sergilemelerin dördüncüsü Başkent'in merkezinde yer alan Ankara Kızılay Milli Piyango İdaresi Sanat Galerisi'nde açıldı. Ödüllü 41 fotoğrafın yanı sıra ilçenin güzelliklerinin yer aldığı toplam 61 eserin sergilendiği açılışta kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, "Ülkemizin başkenti Ankara, Ankara'nın merkezi Kızılay'da açtığımız bu sergide bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza teşekkür ederim. İlçemizin doğal güzelliklerini ve ilçemizi tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz fotoğraf sergisinde bu güzellikleri beğeni ile izleyeceğinizi umuyorum" dedi.

Pek çok büyükşehirde bulunmayan özellikleri bünyesinde barındıran Kartepe'nin özelliklerine de dikkat çeken Başkan Karabalık, "İlçemizle alakalı söylenecek çok şey var. Bugün bir çok metropol kentlerde olmayan imkan bizim ilçemizde mevcut. Kar kayağı, su kayağı, Cengiz Topel Havaalanı gibi. Bir çok imkan ilçemizde bulunuyor. Bizlere düşen görevde bu güzellikleri tanıtarak vatandaşlarımızın bundan istifa etmesini sağlamaktır" dedi. Sergiyi gezen konuklarda Ankara'da böylesi güzelliklerin yer aldığı serginin Ankara'nın merkezinde açılmasının yerinde bir davranış olduğunu belirterek serginin amacına ulaştığına dikkat çektiler. Verilen kokteyl eşliğinde gezilen sergiyi gezenler bu güzellikleri mevsimlerinde yerinde yaşamak için geleceklerini de ifade ettiler.

Kaynak: Bültenler

Etiketler: Güncel
Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››Ankara'da Kartepe Esintisi - Haberler