Ankara'da Otobüs Kazasında Ölen Emekli Öğretmeni Öğrencileri Uğurladı

Ankara'da otobüs kazasında ölen emekli öğretmeni öğrencileri uğurladıANKARA'da, yaya geçidinde belediye otobüsünün çarpması sonucu yaşamını yitiren emekli öğretmen Gülsen Berçin (75), yıllar önce derslerine girdiği öğrencilerinin de katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

08.12.2018 15:18
Ankara'da otobüs kazasında ölen emekli öğretmeni öğrencileri uğurladı

ANKARA'da, yaya geçidinde belediye otobüsünün çarpması sonucu yaşamını yitiren emekli öğretmen Gülsen Berçin (75), yıllar önce derslerine girdiği öğrencilerinin de katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Önceki gün Çankaya ilçesi Kızılay semtinde meydana gelen kazada, Selçuk D. yönetimindeki 06 BE 3195 plakalı halk otobüsü, kontrolden çıkıp, yaya geçidinden geçen Gülsen Berçin ve Neslişah E.'ye (12) çarptı. Yaralılardan Gülsen Berçin, kaldırıldığı Numune Hastanesi'nde doktorların yaptığı müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

Gülsen Berçin için Karşıyaka Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazına eşi Mevlüd, kızları, diğer yakınlarının yanında, yıllar önce görev yaptığı okullarda derslerine girdiği öğrencileri katıldı. Berçin'in öğrencilerinden bazıları tabuta sarılarak gözyaşı döktü.

ÖDTÜ mezunu Arda Ural, Gülsen Berçin'in ilkokulda derslerine girdiğini söyleyerek, "Gülsen öğretmenin 35 sene önce öğrencisiydim. Hayatımda çok güzel izler bıraktı. Eşsizdi. Şu anda çok üzgünüm. Herkese moral verirdi. Geldiğim bu noktada onun emeği çok büyüktür. Eğitim hayatımın temelidir kendisi. Onun sayesinde ODTÜ'den mezun oldum, temelde verdiği eğitim sayesinde" diye konuştu.

Yazılım işiyle uğraşan Sinan Sönmez de Gülsen Berçin'in ilkokulda 5 yıl derslerine girdiğini, ölüm haberini öğrenince çok üzüldüğünü belirtti.

Gülsen Berçin'in cenazesi, öğlen kılınan cenaze namazından sonra Karşıyaka Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.
Ankara'da Otobüs Kazasında Ölen Emekli Öğretmeni Öğrencileri Uğurladı

Güncel

Kaynak: DHA

17.10.2019 08:01:38