Ankaragücü'ndeki Görevinden İstifa Eden Ayhan Akbin'den Olay Açıklamalar :

Ankaragücü'nde Menajerlik Yapan Ayhan Akbin, Bazı Taraftar Gruplarının Olumsuz Tavırlarından Dolayı İstifa Ettiğini Söyledi.

13.10.2006 18:01 | Son Güncelleme: 13.10.2006 18:01Ankaragücü'ndeki Görevinden İstifa Eden Ayhan Akbin'den Olay Açıklamalar :
Ankaragücü`nde menajerlik yapan Ayhan Akbin, bazı taraftar gruplarının olumsuz tavırlarından dolayı istifa ettiğini söyledi.

Akbin, İstanbul`dan Ankara`ya çok büyük heves ve ideallerle gittiğini ifade ederek, ¨Benim ilk profesyonel olduğum kulüp Ankaragücü Kulübü. Orada çok güzel günlerim geçti. Futbol yaşantımda bir kere yılın futbolcusu seçildim. O da Ankaragücü forması altındaydı. Hak etmediğim bilgilerle beni suçladılar. Konuştuğum taraftar grupları sevmediklerini ve orada görmek istemediklerini söylediler. Çok üzgünüm. Gerçekten hiç hak etmedim. Avrupa`da mağlup olan takımın taraftarları oyuncularını alkışlarken, hiç suçu olmayan bir insanın nereden geldiğini göremediğim yumruk ve tekmelerine muhattap olmam Türk futbolunun içindeki kötü günlerin bitmeyeceğini gösterdi. Bu eylemi gerçekleştirip beni oradan uzaklaştıranları başarılarından dolayı kutluyorum. Bu eylemi yapanlar yaptıklarının yanlış bir şey olduğunu anladıkları gün bu olaylar Türkiye`de bitmiş olacak. O zaman adam olacağız galiba¨ dedi.

İlk günden itibaren Ankara`nın bazı büyük gazetelerinin kendisi hakkında kasıtlı yaptığını belirten Akbin şunları söyledi: ¨Kulağıma çeşitli şekillerde taraftarın beni istemediğini ve sevmediklerini söylediler. Huzursuzdum. Dün taraftar gruplarının başındaki liderlerle ki bunlardan 4 tanesinden 2`sini tanıyordum. Hikmet Hoca onlarla birkaç gün önce bir toplantı yaparak protestolarını kesmelerini rica etti. Kulübe baklavayla geldiler. Karşılıklı olarak hem hoca hem de o gruptan bir sözcü konuşma yaptı. Tanımadığım diğer 2 kişi ile tanışmak istedim. Bir tanesi ile tokalaştım diğeri ile de tokalaşmak istedim O istemedi ama zoraki tokalaştık ama ben önce alttan aldım. Giderek hakarete varan konuşmalar yaptı. Yüzüme karşı beni istemediğini söyledi. Hatta Galatasaraylılıkla suçladı. Seni içimize sindiremedik dedi ve benim orada işe yaramadığımı, takıma zarar verdiğimi ve kimsenin beni sevmediğini söyledi.Bunu söylediği zaman bu işlere sen mi karar vereceksin dedim ve O evet ben vericem dedi. Sen kimsin de bu işe karar veriyorsun şeklinde bir diyalog geçti aramızda. Bu konuşmayı 30-40 kişi içinde yaptık. Benim söylediklerimi kabul etmeyen isteyen insanlar bana vurmaya başladılar. Bir güvenlikçi arkadaşım yardımıyla olası daha büyük şeylerin olmasını önlediler. Hiç hak etmediğim küfürler yedim. Kapıyı zorladılar. Çirkin görüntülerdi. Bundan sonra bu tür bir ortamda olmak istemiyorum. Beni oradan uzaklaştırdıkları için amçlarına ulaşmış sayılırlar. Onları tebrik ediyorum. Şu andan sonra diledikleri insanı oraya aldırsınlar. Ya da göndersinler.¨

Akbin ayrıca, kulübe baklava getirip protestolarına son vereceklerini söyleyen grubun, başkanı, diğer teknik direktörö ya da sorumlu başka insanların olduğu bir ortamda kulübün menajerine karşı yaptığı bu eylem çok düşündürücü olduğun söyleyerek, ¨Tamamen kişisel nedenlerle bana bu saldırıyı yaptıklarını düşünüyorum. Çünkü geride kalan haftalarda kulübe ne kadar zarar vermiş olabilirim. Bu tür insanların her zaman dilediklerin yapabilmeleri Türk futbolunun her zaman bir kaos içinde olduğunun çok net göstergesi. Bu iş birgün bitecek. Ama bunun için çok uzun bir süreye ihtiyaç var¨ dedi.Kaynak: DHA

22.02.2020 17:06:39