13 Ocak 2018, 10:53

Annesinin Terk Ettiği 8 Yaşındaki Çocuk, Okula Gitmek İçin Dondurucu Soğukta 10 Km Yürüyor

Çin'de yaşayan 8 yaşındaki çocuk, her gün dondurucu soğukta kilometrelerce yol yürüyerek okula varıyor. Çocuğun donmak üzereyken okula yetiştiği gün, öğretmeni tarafından çekilen fotoğrafı büyük ilgi çekti.

8 yaşındaki Çinli çocuk, okula gidebilmek için her gün 4,5 kilometre yol yürüyüp aynı yolu geri dönüyor. Bunu ise dondurucu soğukların altında, karla kaplı yollarda yapıyor. Çin'deki Yunnan eyaletinin Shaoton kentinde yaşayan küçük Wang Fuman'ın, öğretmeni sayesinde ülkesinde bir anda ünlü oldu.

ANNESİ TERK ETTİ, BABASI BAŞKA ŞEHİRDE


Fuman'ın annesi onu terk etmiş, babası ise yoksulluk sebebiyle başka bir şehirde çalışmak zorunda. Büyükannesinin yanında yaşayan Fuman, -10 derecelik sıcaklıkta her gün yaklaşık 10 kilometre yol yürüyerek okuluna varıyor.

ÖĞRETMENİ DİKKAT ÇEKMEK İÇİN ÇEKTİ

Fuman'ın sosyal medyada viral haline gelen fotoğrafını ise bir sınav günü elleri donmak üzereyken sınıfa girmesi üzerine öğretmeni tarafından çekilmiş. Küçük çocuğun ne eldiveni ne de beresi var. Neredeyse donmak üzere bir halde sınıfa girdiğinde öğretmeni bu zorlu koşullara dikkat çekmek için onun fotoğrafını internete yüklemiş.

BABASINI ÖZLÜYOR


Ablası ve büyükannesi ile birlikte çamurdan bir evde yaşayan çocuk, okuldan arta kalan zamanlarında da büyükannesine yardımcı olmak için tarlada çalışıyor. Fuman aylardır görmediği babasını özlediğini söylüyor ancak başka bir şeyden de şikayet etmiyor.

Çin Halk Cumhuriyeti
13 Ocak 2018 Cumartesi 10:53YORUMLAR (126)
BİR OLANA MEFTUN: Faiz yiyenler(kabirlerinden)şeytan çarpmış kimselerin cinnet nobetinden kalktigi gibi kalkarlar.bu hal onların alım satım da tıpkı faiz demeleri yüzündendir Halbuki Allah alım satımı helal faizi helal kılmıştır ( bakara275)
BALAMİR44: bizim çocuklarda kaloriferli ortamda boş işler peşinde haylazlık peşinde. . .
ANGARAGUCLU: bizimkiler arka sokaktaki okula yurumuyo servise biniyo essolessekler
KİLİC ALİ: Ayiptir yaziktir gunahtir insanligimdan utandim
JP: Canım yavrum.Allah yardımcın olsun.günahsız kuzum.Lanet olsun seni bu hale sokanlara.
ADANALI: Çocukların bu durumda olmasının tek sebebi yaratılan uydurma SAVAŞLAR ve oluşturulan SİLAH ekonomisidir.. Dünya devletleri SİLAH üreteceğine Tarla’dan Buğday ,Buğday’dan Un ,Un’dan Ekmek üretsin..
ANTİSEPTİC: Zekice isimli zeka ozurlu mahlukat bosuna oksije ziyan ediyosun
ÇOK DOGRU: Helal olsun çocuğa allah yardım etsin.insanlari insan oldugu için sevin ayrım yapmadan.din ırk ayrımı yapmadan.budur seni farklı kılan insan yapan.o bi çocuk masum ..
YİLDİRİM HALİME: Sen insanmisin ya ?? Yada sütle banyo yaptigin icin aclik soguk ugramamiş demekki !! insanlar duygularini paylaşiyor her söze bir cvp dalga gecer gibi tüh vicdanina !!!
MURAT: Arkada gulen simarik cocuklar
Tüm 126 yorumu okumak için tıklayın