18.06.2015 13:08

Ansid Üyelerinden İrlanda'ya İş ve Kültür Gezisi

Ansid Üyelerinden İrlanda

Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği'nden (ANSİAD) 32 kişilik heyet, İrlanda'da iş adamlarıyla buluştu.

Antalya Sanayici ve İş Adamları Derneği'nden (ANSİAD) 32 kişilik heyet, İrlanda'da iş adamlarıyla buluştu.

Dernek Başkanı Ali Eroğlu , yaptığı yazılı açıklamada, turizm sektörü faaliyetleri çerçevesinde İrlanda'ya gerçekleşen gezinin verimli geçtiğini bildirdi.

Teknoloji şirketlerince Avrupa üssü olarak kullanılan İrlanda'dan iş fırsatları ve iki ülkenin ticaretinin geliştirilmesi konusunda bilgi paylaşımında bulunduklarına işaret eden Eroğlu, turizm sektörü faaliyetleri çerçevesinde Dublin-Antalya direkt tarifeli seferlere başlanması için girişimde bulunduklarını kaydetti.

Turizm Sektörü Başkanı Şerife Çetin ise ilaç, çiçek, gıda, araba yedek parçaları, inşaat ve turizmi alanındaki sektör temsilcileriyle toplantılar yaptıklarını belirtti.

İrlanda'nın, Avrupa Komisyonu tarafından 2014 yılında Avrupa Birliği 'nin en hızlı büyüyen ülkesi olarak raporlandığını vurgulayan Çetin, dünya lideri 10 küresel yazılım şirketinin 9, 15 medikal teknoloji şirketinin 13, 25 finans şirketinin 15 ve 15 internet şirketinin 9'unun merkezinin İrlanda'da olduğunu ifade etti.

Kuzey İrlanda 'nın Belfast bölgesini de ziyaret ettiklerini ve Kuzey İrlanda Kalkınma Ajansı Ticaret Geliştirme Servisi ile toplantı yaptıklarını anlatan Çetin, ticari hacim ve Türkiye ile işbirliği konularında bilgi aldıklarını belirtti.

Çetin, İrlandalı heyeti Antalya'ya davet ettiklerini bildirdi.
Kaynak: AA
Kuzey İrlanda , Ali Eroğlu , Antalya , Yerel