Antalya Basınında Bugün

'Kılıçlar Yeniden Çekildi' Gatab'da Başkanlık Yarışı Yapan Yusuf Üras ile Mustafa Gül, Su Borcu Nedeniyle Gatab'ın Kemer Belediyesi'ne İcra Takibi Başlatmasıyla Birlikte İkinci Kez Karşı Karşıya Geldi

16.10.2010 10:53 | Son Güncelleme: 16.10.2010 10:53Antalya Basınında Bugün
Antalya'da yayımlanan gazetelerin bazı başlıkları şöyle:HÜRRİYET AKDENİZ: 'Kılıçlar yeniden çekildi'

GATAB'da başkanlık yarışı yapan Yusuf Üras ile Mustafa Gül, su borcu nedeniyle GATAB'ın Kemer Belediyesi'ne icra takibi başlatmasıyla birlikte ikinci kez karşı karşıya geldi.

SABAH AKDENİZ: 'Alevli direniş'

Aksu Çayı ile denizin buluştuğu noktadaki kaçak yapıların yıkımında gerginlik yaşandı. Bir restoran sahibi kendi iş yerini ateşe verdi.MİLLİYET AKDENİZ: 'MHP'li Gül'e icra şoku'

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, iddiaya göre bu gelişme üzerine GATAB'ın arıtma tesisinde kaçak tespiti yaptırarak tutanak tutturdu. Tekirova ve Çamyuva tur minibüslerinin ilçe merkezine girişini engelledi.

CUMHURİYET AKDENİZ: 'Aksu'da yıkım'

Bölgenin Mardan Otel'in kullanımını terk edilmesi amacıyla yapıldığı ileri sürülen yıkım, balıkçı lokantalarıyla sınırlı kalmadı, obalar yıkıldı.

AKDENİZ BEYAZ: 'Tuğba'ya başkan desteği'

Bel kemiğine baskı yapan kist nedeniyle bedensel engelli olan ve yaşamını tekerlekli sandalyede sürdüren, bu nedenle okul servis araçlarına alınmayan 14 yaşındaki lise öğrencisi Tuğba Ak'a Antalya Büyükşehir Belediyesi engelliler için dizayn edilen otobüsü tahsis etti.

AKDENİZ GERÇEK: 'Antalya 50'den fazla ülkeyi doyuruyor'

Antalya Yaş Sebze Meyve İhracatçı Birliği Başkanı Mustafa Satıcı, Antalya'nın 50'den fazla ülkeye yaş meyve sebze ihraç ettiğini söyledi.

ANTALYA: 'Kundu'da gergin saatler'

Aksu'nun, Kundu bölgesinde Aksu Çayı'nın denize döküldüğü noktada yer alan balıkçı restoranlarının yıkımında gergin saatler yaşandı.

ANTALYA KÖRFEZ: 'Altın Portakal'ın galibi (Çoğunluk)'

Yönetmen Emir Kusturica ile ilgili tartışmaların damga vurduğu 47. Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Film Ödülünü Seren Yüce'nin 'Çoğunluk' filmi kazandı.

AKDENİZ MANŞET: 'Vah emeklim vah'

Türkiye Emekliler Derneği Antalya Şube Başkanı Hasan Ekin, emeklilere yapılan zammı eleştirerek, 'Emekliler kelime oyunu ile kandırıldı. Hükümetin zam açıklamasının arkasından piyasalara yağmur gibi zam yapıldı. Kandırılmaya devam ediyoruz' dedi.

AKDENİZ'DE YENİ YÜZYIL: 'Görev Musa'nın ama fatura İsa'ya'

285 baraka ve balık restoranın yıkımında sinir krizleri geçiren restoran sahiplerden biri iş yerini ateşe verirken, diğeri ise üzerine benzin dökerek kendini yakmaya çalıştı. İş yeri sahipleri sık sık Aksu Belediye Başkanı İsa Yıldırım'a hakarete varan sözler sarf etti. Daha sonra basının karşısına geçen Yıldırım, yıkımların Aksu Belediyesiyle bir ilgisi olmadığını kaydetti.ANTALYA SON HABER: 'Aksu'da olaylı yıkım'

Antalya Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından 20 Nisan'da yıkım kararı alınan Aksu ilçesine bağlı Kumköy'de sit alanında bulunan 285 baraka ve restoranın yıkımında olaylar çıktı.

EKSPRES: 'Deniz eğitimi tam yol ileri'

DTO Başkanı Ahmet Erol, Antalya Deniz Turizm Meslek Lisesi için düğmeye basıldığını açıkladı.

GAZETE BİR: 'Mardan'ın yanında yıkım gerginliği'

Kundu'da Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov'un sahibi olduğu lüks Mardan Palace Otel'in yanındaki balık lokantalarının yıkımı sırasında balıkçılarla yıkım görevlileri arasında gerginlik yaşandı.

HİLAL: 'Proje tamam'

Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi ve SSK Atatürk Devlet Hastanesi'nin hasta yüküne yeterince cevap verememesi ve artan talepler sonrası Sütçüler'de karkas halde bulunan ve yarım kalan hastanenin projesi hazırlandı, önümüzdeki günlerde ihale süreci başlayacak.

HÜRSES: 'Haksız ödeme yok'

Büyükşehir Belediyesi, Genel Sekreter Mehmet Aktekin'in Akdeniz Üniversitesi'nden aldığı döner sermaye payı ile ilgili olarak, 'Akdeniz Üniversitesi Yönetim Kurulu kararıyla kendisine tamamen yasal koşullarla döner sermaye ödenmesi kararlaştırılmıştır' açıklamasını yaptı.

İLERİ: 'Felçli çocuklar yürüsün'

Patika Engelsiz Yaşam Gönüllüleri Derneği tarafından beyin felçli çocukların tedavisinde kullanılan pediatrik lokomat cihazının alınması için 'Beyin felçli çocuklar yürüsün diye' sloganıyla kampanya başlatıldı.

(FÜ-YLZ) - ANTALYA


Kaynak: AA

29.02.2020 04:31:15