Antalya'da Öldürülen Arkeolog Gözyaşları İçinde Son Yolculuğuna Uğurlandı

Antalya'da öldürülen arkeolog gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandıKARABÜK - Antalya'nın Kemer ilçesindeki Olympos Antik Kenti'nde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitiren Sinan Sertel Safranbolu'da gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

21.05.2019 15:27
Antalya'da öldürülen arkeolog gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı

KARABÜK - Antalya'nın Kemer ilçesindeki Olympos Antik Kenti'nde uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitiren Sinan Sertel Safranbolu'da gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.
Antalya'nın Kemer ilçesindeki Olympos Antik Kenti'nde hem doktora yapan hem de alan sorumlusu olan Sinan Sertel, uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Sertel'in cenazesi memleketi olan Karabük'ün Safranbolu ilçesine getirildi. 32 yaşındaki arkeolog için öğle namazını müteakip Siteler Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Kültür Varlıkları Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Seyit Ahmet Arslan, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, Vali Yardımcısı İsmail Bayata, arkeologlar, öğretim görevlileri, mesai arkadaşları ve vatandaşların katıldığı törende Sertel'in yakınları ve arkadaşları gözyaşlarına hakim olamadı.
Sinan Sertel, kılınan cenaze namazının ardından Safranbolu Mezarlığı'na defnedildi.
Antalya'da Öldürülen Arkeolog Gözyaşları İçinde Son Yolculuğuna Uğurlandı

Sinan Sertel, Safranbolu, Antalya, 3. Sayfa

Kaynak: İHA

YORUMLAR
21.10.2019 08:32:25