Antalya: Şirket Haberleri

Antalya'nın Kemer İlçesi'nde Bulunan Şelale Restaurant'a, Iso 22000 Uluslararası Gıda Güvenliği Sistemi Belgesi Verildi.

10.10.2006 19:45 | Son Güncelleme: 10.10.2006 19:45Antalya: Şirket Haberleri
Antalya'nın Kemer İlçesi'nde bulunan Şelale Restaurant'a, ISO 22000 Uluslararası Gıda Güvenliği Sistemi Belgesi verildi.

Düzenlenen törende açıklamalar yapan International Certification Registrar (ICR) Firması Akdeniz Bölge Temsilcici CS Belgelendirme Genel Müdürü Servet Çelik, ISO 22000 süreciyle ilgili bilgiler verdi. Yapılan denetimlerin ardından, raporların hazırlandığını ifade eden Çelik, bu raporlar çerçevesinde kritik noktaların belirlendiğini söyledi. Daha sonra ISO 22000 ekibinin oluşturulduğunu kaydeden Çelik, "Bu ekibin görev ve sorumlulukları belirlendi. Bir tane kalite yönetim temsilcisi atandı. Bir çalışma yaparak ISO 22000'in gerektirdiği dokümantasyonlar oluşturuldu. Dokümantasyon sonucunda mutfak elemanı ve servis elamanına ISO 22000 Bilgilendirme Eğitimi verildi. Sistemin tesiste uygulanmaya başlanmasının ardından, denetim sonucunda raporlar oluşturuldu. Raporlar ICR genel merkezi Güney Kore'ye gönderildi. Kurum, raporların incelenmesi sonucunda ISO 22000 kalite belgesi almaya hak kazandı" diye konuştu.

Kemer Havuzbaşı Şelale Restaurant Sahibi Doğan Akkelle ise, belgeyi aldıkları için büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti. ISO 22000 belgesini almaları ile tesiste bilinçli personelin ve bu sorumluğu bilen kadronun oluştuğunu vurgulayan Akkelle, "Yeni bir yönetim sistemi oluşturuldu ve kurumsal bir birlik oluştu. ISO 22000 üretimden tüketime her şeyi kontrol ettiği için insanlar bunu bilmiş oldu. İnsanlar gönül rahatlığı içinde burada, misafirperverliğimiz ile rahatlıkla yemeklerini yiyebilecekler" dedi.

Öte yandan, Kemer Ulupınar'ın ve bölgenin tek un değirmeni de düzenlenen bir törenle yeniden açıldı. Şelale Restaurant Sahibi Doğan Akkelle, değirmeni turizme kazandırdıklarını belirterek, "Burada öğüttüğümüz unlar ile lavaş yapacağız. Ayrıca değirmen içine resim sergisi yaptık. Gelen konuklarımız hem un öğütülüşünü görecek, hem de bu resimleri görecek" ifadelerini kullandı.


Kaynak: İHA

22.02.2020 20:18:26