Antalya Televizyon Ödülleri'nin Adayları Belli Oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle, Antalya Kültür Sanat Vakfı( AKSAV) tarafından düzenlenen 'Antalya Televizyon Ödülleri'nin adayları belli oldu.

Antalya Televizyon Ödülleri'nin Adayları Belli Oldu
06.04.2011 15:40 | Son Güncelleme: 06.04.2011 15:40

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle, Antalya Kültür Sanat Vakfı( AKSAV) tarafından düzenlenen 'Antalya Televizyon Ödülleri'nin adayları belli oldu.

Murat Saygı, Kandemir Konduk, Kudret Sabancı, Berna Laçin, Yüksel Aytuğ, Mesut Yar, Memet Güler, Gizem Kaboğlu, Sancar Sayın ve Adem Akyürek'den oluşan ön jüri; 32 kategoride, 28 dizi ve 109 televizyon programını oylayarak adayları belirledi. Ödüller, 30 Nisan 2011 Cumartesi günü Antalya Mardan Palace Otel'de düzenlenecek gecede sahiplerini bulacak. Antalya'da yapılacak ödül töreninde, en iyi drama dizisi kategorisinde 'Fatmagül'ün Suçu Ne?', 'Muhteşem Yüzyıl', 'Öyle Bir Geçer Zamanki', 'Adını Feriha Koydum' ve 'Ezel' yarışacak. Halit Ergeç, Kenan İmirzalıoğlu, Erdal Özyağcılar, Okan Yalabık, Erkan Petekkaya ve Erkan Beşikçioğlu'nun en iyi drama erkek oyuncu kategorisinde karşı karşıya geleceği törende, Nebahat Çehre, Hatice Şendil, Beren Saat, Meryem Uzerli, Ayça Bingöl ve Vahide Gördüm en iyi drama kadın oyuncu kategorisinde yarışacak.

Ön jüri elemeleri sonucunda en iyi dram kategorisinde yarışan; Muhteşem Yüzyıl 12, Öyle Bir Geçer zaman ki 10, Ezel 9, Fatmagül'un Suçu Ne 7, Adını Feriha Koydum 4 dalda ana jüri tarafından değerlendirilecek. Tekin Akmansoy'un onur ödülü alacağı gecede "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" dizisinin 'küçük Osman'ı Emir Berke Zincidi'ne Jüri Özel Ödülü'nü alacak. Adaylar şunlar:

Dramatik televizyon yapımları

En İyi Drama Dizisi: Adını Feriha Koydum, Ezel, Fatmagül'ün Suçu Ne?, Muhteşem Yüzyıl, Öyle Bir Geçer Zaman ki

En İyi Gençlik Dizisi: Arka Sıradakiler, Deniz Yıldızı, Elde Var Hayat, Kavak Yelleri, Küçük Sırlar

En İyi Polisiye Dizi: Arka Sokaklar, Behzat Ç., Kızım Nerede?

En İyi Dönem Dizisi: Karadağlar, Muhteşem Yüzyıl, Türkan

En İyi Komedi Dizisi: Geniş Aile, Yahşi Cazibe, Yerden Yüksek, Kadınları Anlama Kılavuzu En İyi Dizi Yönetmeni: Serdar Akar- Behzat Ç., Uluç Bayraktar- Ezel, Hilal Saral- Fatmagül'ün Suçu Ne?, Zeynep Günay Tan- Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Yağmur ve Durul Taylan kardeşler- Muhteşem Yüzyıl

En İyi Dizi Senaryosu: Kerem Deren, Pınar Bulut – Ezel, Coşkun Irmak- Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Meral Okay- Muhteşem Yüzyıl, Ercan Mehmet Erdem, Emrah Serbes- Behzat Ç., Oya Yüce- Türkan

En İyi Dizi Kadın Oyuncu: Ayça Bingöl- Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Nebahat Çehre- Muhteşem Yüzyıl, Vahide Gördüm- Adını Feriha Koydum, Beren Saat- Fatmagül'ün Suçu Ne?, Hatice Şendil – Karadağlar, Meryem Uzerli- Muhteşem Yüzyıl

En İyi Dizi Erkek Oyuncu: Erdal Beşikçioğlu – Behzat Ç., Halit Ergenç- Muhteşem Yüzyıl, Kenan İmirzalıoğlu- Ezel, Erdal Özyağcılar- Karadağlar, Erkan Petekkaya- Öyle Bir Geçer Zaman ki, Okan Yalabık – Muhteşem Yüzyıl

En İyi Dizi Yardımcı Kadın Oyuncu: Hatice Aslan- Lale Devri, Filiz Ahmet- Muhteşem Yüzyıl, Farah Zeynep Abdullah- Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Esra Dermancıoğlu- Fatmagül'ün Suçu Ne?, İpek Bilgin-Ezel

En İyi Dizi Yardımcı Erkek Oyuncu: Fatih Artman-Behzat Ç., Metin Çekmez- Adını Feriha Koydum, Barış Falay-Ezel, Aras Bulut İynemli –Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Bülent Seyran-Fatmagül'ün Suçu Ne?

Komedi Dizisi En İyi Yönetmen: Taner Akvardar- Yerden Yüksek, Bora Onur- Yahşi Cazibe, Ömer Uğur- Geniş Aile

Komedi Dizisi En İyi Senaryo: Cüneyt İnay - Geniş Aile, Mehmet Akif Turgut, Funda Çetin - Kadınları Anlama Kılavuzu, Gani Müjde - Yahşi Cazibe, Kamuran Süner ve Cüneyt İnay - Yerden Yüksek

Komedi Dizisi En İyi Kadın Oyuncu: Süeda Çil- Kadınları Anlama Kılavuzu, Rojda Demirer- Geniş Aile, Hasibe Eren- Yerden Yüksek, Aslıhan Gürbüz- Yahşi Cazibe

Komedi Dizisi En İyi Erkek Oyuncu: Altan Erkekli- Yerden Yüksek, Ufuk Özkan- Geniş Aile, Alper Saldıran- Yerden Yüksek, Hakan Yılmaz- Yahşi Cazibe

Komedi Dizisi En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Ayça Işıldar- Kadınları Anlama Kılavuzu, Hande Katipoğlu Seyhun- Yahşi Cazibe, Toprak Sağlam-Yerden Yüksek

Tanju Tuncel- Geniş Aile

Komedi Dizisi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Enis Arıkan-Yerden Yüksek, Bülent Çolak- Geniş Aile, Gökçe Özyol- Yahşi Cazibe

En İyi Dizi Film Görüntü Yönetmeni: Aydın Sarıoğlu-Muhteşem Yüzyıl, Ertunç Şenkay- Karadağlar, Veysel Tekşahin-Ezel, Hüseyin Tunç- Fatmagül'ün Suçu ne?, Sedat Yücel- Öyle Bir Geçer Zaman Ki

En İyi Dizi Film Müzik: Fahir Atakoğlu, Soner Akalın, Aytekin Ataş- Muhteşem Yüzyıl, Toygar Işıklı- Ezel, Toygar Işıklı- Fatmagül'ün suçu ne?, Kıraç- Karadağlar, Nail Yurtsever, Cem Tuncer- Öyle Bir geçer zaman Ki

En İyi Dizi Film Sanat Yönetmeni: İbrahim İldem- Karadağlar, Esra Oral- Adını Feriha Koydum, Aynur Topalak – Ezel, Nilüfer Giritlioğlu, Zafer Kanyılmaz- Muhteşem Yüzyıl, Murat Güney, Soydan Kuş-Öyle Bir Geçer Zaman Ki - ANTALYA

Kaynak: CHA

Haberler››kultur-sanat››Antalya Televizyon Ödülleri'nin Adayları Belli Oldu - Haberler