Antalya Tv Ödülleri Adayları Belli Oldu

AKSAV tarafından düzenlenenen "Antalya Televizyon Ödülleri" adayları dün yapılan ön jüri toplantısı sonucunda belli oldu.

Antalya Tv Ödülleri Adayları Belli Oldu
06.04.2011 15:57 | Son Güncelleme: 06.04.2011 15:57

Murat Saygı, Kandemir Konduk, Kudret Sabancı, Berna Laçin, Yüksel Aytuğ, Mesut Yar, Memet Güler, Gizem Kaboğlu, Prof. Dr. Nurçay Türkoğlu,Sancar Sayın ve Adem Akyürek'den oluşan önjüri; 32 kategoride, 28 dizi ve 109 televizyon programını oylayarak adayları belirledi. Aday adaylıkları yapımcı firmaların başvuruları doğrultusunda oluşturuldu. 30 Nisan 2011 Cumartesi günü Antalya Mardan Palace Otel'de düzenlenecek gecede sahiplerini bulacak ödüller için soluk soluğa yarış başladı. Ödül töreni ana iletişim sponsoru olan TNT'den canlı olarak yayınlanacak.

RATING REKORLARI KIRAN DİZİLER KARŞI KARŞIYA!

30 Nisan'da yapılacak ödül töreninde, en iyi drama dizisi kategorisinde "Fatmagül'ün Suçu Ne?", "Muhteşem Yüzyıl", "Öyle Bir Geçer Zamanki", "Adını Feriha Koydum" ve "Ezel" yarışacak.

Halit Ergeç, Kenan İmirzalıoğlu, Erdal Özyağcılar, Okan Yalabık, Erkan Petekkaya ve Erkan Beşikçioğlu'nun en iyi drama erkek oyuncu kategorisinde karı karşıya geleceği törende, Nebahat Çehre, Hatice Şendil, Beren Saat, Meryem Uzerli, Ayça Bingöl ve Vahide Gördüm en iyi drama kadın oyuncu kategorisinde yarışacaklar.

Önjüri elemeleri sonucunda en iyi dram kategorisinde yarışan; Muhteşem Yüzyıl 12, Öyle Bir Geçer zaman ki 10, Ezel 9, Fatmagül'un Suçu Ne 7, Adını Feriha Koydum 4 dalda ana jüri tarafından değerlendirilecek.

Tekin Akmansoy'un onur ödülü alacağı gecede; "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" dizisinin "Küçük Osman"ı Emir Berke Zincidi de Jüri Özel Ödülü'nü alacak.

Kaynak: Bültenler

Etiketler: Güncel, Haber