Aradıkları Tuzu Bulamayınca, Şirket Kurup Ürettiler

Duydukları Himalaya tuzunu Türkiye'de bulamayınca, 10 yıl önce bir aile şirketi kurarak üretmeye başladılar. NYC Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin tescilli markası Purelife firması, 2019 yılı itibariyle hizmet vermeye devam ediyor.

08.05.2019 18:06 | Son Güncelleme: 08.05.2019 18:06sponsorlu içerik

"KAYA TUZUNU BULAMADIK, BİZ YAPMAYA KARAR VERDİK"

PureLife Firması işletme sahibi Yiğitcan Kızıltaş "Yolcuğumuz şöyle başladı: Aslında biz himalaya tuzunu duymuştuk ancak 'de bulamamıştık. Biraz da "madem bulamadık neden biz yapmıyoruz?" dedik. Çünkü ne kadar önemli bir ürün olduğunu biliyorduk ve madem bulamadık bari biz bunu hem ticari bir şekile getirelim hem de insanlara bir fayda sağlayalım diyerek aile şirketi olarak kurduk." ifadelerini kullandı.

"KAYA TUZU RAFİNE TUZDAN DAHA SAĞLIKLI"

Yiğitcan Kızıltaş "Rafine tuz tükettiğimiz zaman vücudumuz bu maddeyi tanımadığı için vücudumuzda kaos yaratıyor. Ayrıca rafine edilme işleminde de birçok kimyasal eklendiği için bizim için zararlı hale geliyor. Bu sebeple doğal tuzun kullanılmasını, ancak az kullanılmasını, yani günlük 6 gr. şeklinde kullanılmasını biz tüketicilerimize öneriyoruz. Sloganımız da bunu destekleyecek niteliktedir. Lütfen az kullanınız tuzunuz Purelife bile olsa." diye konuştu.

Aradıkları Tuzu Bulamayınca, Şirket Kurup Ürettiler

Türkiye, İşte İşimiz, Ekonomi


6.12.2019 05:58:07