Artvin'de 30 gün sonra korana virüs yeniden kendini gösterdi

Artvin'de 30 gün sonra korana virüs yeniden kendini gösterdi Vali, belediye başkanı uyarmıştı, 30 gün sonra ilde korkulan oldu, yeniden vakalar görülmeye başlandı 4 kişinin test sonucu pozitif çıkarken, 23 kişi karantina altına alındı 30 gündür Korona virüs vakasının görülmediği Artvin'de...

22.05.2020 19:11 | Son Güncelleme: 22.05.2020 19:17
Artvin'de 30 gün sonra korana virüs yeniden kendini gösterdi
Vali, belediye başkanı uyarmıştı, 30 gün sonra ilde korkulan oldu, yeniden vakalar görülmeye başlandı
4 kişinin test sonucu pozitif çıkarken, 23 kişi karantina altına alındı
ARTVİN - 30 gündür Korona virüs vakasının görülmediği Artvin'de korkulan oldu ve ilde yeni vakalar görülmeye başlandı. 4 kişinin test sonuçları pozitif çıktıği kentte ilk etapta 23 kişi ise karantinaya alındı.
Yeni, tip Korona virüsle (Covid-19) mücadelede başarılı iller arasında gösterilen ve 30 gündür vakanın görülmediği Artvin'de 4 kişinin Covid-19 test sonucu pozitif çıktı. Borçka ilçesinde Korona virüs semptomları gösteren bir vatandaş hastaneye başvurdu. Yapılan test sonuçlarının pozitif çıkmasını ardından kişinin ailesine yapılan testlerde 3 kişide daha Korona virüs tespit edildi. 4 vatandaş Artvin Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, temasta bulunduğu kişiler ise filasyon taraması kapsamında belirlenmeye çalışılıyor.
Vakalarla ilgili yapılan ilk araştırma neticesinde Bursa'dan Borçka'ya cenaze getiren 3 kişinin virüsü yakınlarına bulaştırdığı şüphesi üzerinde durulurken, yapılan test sonuçları şüpheleri doğruladı ve vakaların Bursa'dan geldiği tespit edildi. Cenaze merasimi ve sonrasında oluşan sosyal ortamlar nedeniyle kalabalık bir temas listesinin olduğu belirlenirken, ilk planda ilde 23 kişi karantina altına alındı.
Başta il dışından gelenler olmak üzere tüm vatandaşların, virüs taşıyıcısıymış gibi hareket etmeleri istendi. Sosyal mesafe kuralına uyulması, maskesiz sokağa çıkılmaması ve el hijyenine dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulunuldu.
30 gündür vakanın görülmediği Artvin'de Vali Yılmaz Doruk ve Belediye Başkanı Demirhan Elçin, halkı rehavete kapılmaması konusunda uyarmış, "Hiçbir şey bitmiş değil" ifadelerini kullanmıştı. Artvin’de 30 gün sonra korana virüs yeniden kendini gösterdi

Kaynak: İHA

Haberler››genel››Artvin'de 30 gün sonra korana virüs yeniden kendini gösterdi - Haberler