Askerlerden lösemili çocuklara ziyaret

İl Jandarma Komutanlığında görevli rütbeli asker ve erler, lösemi hastası çocukları tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti.

05.11.2013 19:33 | Son Güncelleme: 05.11.2013 19:33Askerlerden lösemili çocuklara ziyaret
İl Jandarma Komutanlığında görevli rütbeli asker ve erler, lösemi hastası çocukları tedavi gördükleri hastanede ziyaret etti.

İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özkan Öztürk ve beraberindeki rütbeli asker ve erler, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Onkoloji Hastanesinde tedavileri devam eden lösemi hastası çocuklarla biraraya geldi. Çocuklara boyama seti, çanta, şapka ve balon hediye eden askerler hasta yakınlarına da geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Askerler, sohbet ettiği çocuklarla resim yaptı, boyama kitabını doldurdu.

Öztürk, gazetecilere yaptığı açıklamada, acil durumlarda kan vermeye hazır olduklarının belirtti. Bundan sonrada çocukları ziyaret edeceklerini vurgulayan Öztürk, "Bizim için de çok farklı bir ortam oldu. Bu çocuklar bizim çocuklarımız, bundan sonraki süreçte de onları yalnız bırakmayacağız" dedi.

Çocuk Hematolojisi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Bay ise ziyareti anlamlı bulduğunu ifade etti.

Lösemi servisinin 10 yıl önce hizmete açıldığını dile getiren Bay, "Çocuklarımız asker ağabeylerini ilk defa bu kadar yakından gördü. Onlarla birlikte boyama yaptılar ve oyun oynadılar. Hastalarımız, böyle ziyaretçileri olduğu zaman güzel bir gün geçiriyorlar" diye konuştu.


-lösemili çocuklar


Gaziantep Üniversitesi, Özkan Öztürk, Şahinbey, Politika, Güncel

Kaynak: AA

23.02.2020 08:30:25