Aski'ye Kanal Suçlaması

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ekiplerinin, Ayaş'ın Bir Köyünde Temizledikleri Foseptik Çukurlarındaki Atıkları Piknik Alanına Döktüğünü İddia Eden Vatandaşlar, Belediye Ekiplerine Tepki Gösterdi.

Aski'ye Kanal Suçlaması
08.07.2009 02:34 | Son Güncelleme: 08.07.2009 02:34

Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin, Ayaş’ın bir köyünde temizledikleri foseptik çukurlarındaki atıkları piknik alanına döktüğünü iddia eden vatandaşlar, belediye ekiplerine tepki gösterdi.

Kanalizasyon sistemi bulunmayan Feruz köyünde, vatandaşlar foseptik çukurlarının temizlenmesi için ASKİ Genel Müdürlüğü’ne başvurdu. Geçen perşembe günü köye giderek temizlik çalışmalarına başlayan belediye ekipleri, toplanan atıkları köylülerin piknik alanı olarak kullandığı bölgeye boşalttı.

ASKİ ekiplerine tepki gösteren köydeki vatandaşlar, "Piknik alanı olarak kullandığımız bölgeye toplanan kanalizasyon atıklarının dökülmesi her türlü hastalığa davetiye çıkarıyor. ASKİ ekipleri bize iyilik yapayım derken en büyük kötülüğü yaptı" dedi.

Köy sakinlerinden Faruk Özdoğan da

"ASKİ ekipleri geldi, çukurları temizledi. Ancak temizledikleri çukurlardan alınan pislikleri, köyümüzün hemen girişinde bulunan, festival alanı olarak da kullanılan piknik alanına döktüler. Dökülen atıklar hem koku yapıyor hem de çevreye zarar veriyor" dedi.

ASKİ Genel Müdürü Kamil Kılıç ise kanalizasyon atıklarının yüklendiği aracın bölgede seyir halindeyken çamura saplanarak hareket kabiliyetini kaybetmesi üzerine zorunlu olarak araçtaki atıkların belirtilen bölgeye döküldüğünü ifade etti.

Kaynak: DHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Aski'ye Kanal Suçlaması - Haberler