28.10.2014 16:23

Atatürk'e, Bayrağa ve Cumhuriyetine Sahip Çık Yürüyüşü

Atatürk

Samsun'da Cumhuriyet için Güçbirliği Platformu tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yürüyüş düzenlendi.

Samsun Cumhuriyet için Güçbirliği Platformu tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle "Atatürk'e, Bayrağa ve Cumhuriyete Sahip Çık" sloganı ile yürüyüş düzenlendi.

Uğur Mumcu Parkı'nda toplanan grup, ellerinde Türk Bayrakları ve dövizlerle sloganlar atarak İstiklal Caddesi ve 19 Mayıs Bulvarı üzerinden Atatürk Anıtı'nın önüne geldi. Burada Cumhuriyet için Güçbirliği Platformu üyeleri anıta çelenk sundu. Daha sonra saygı duruşunda bulunan grup, İstiklal Marşı'nı okudu.

Yürüyüşün ardından grup adına açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Kadınları Derneği Samsun Şube Başkanı Ferda Mete, Cumhuriyetin 91. yıl dönümünde hala dimdik ayakta olduklarını, son kişi kalıncaya kadar Atatürk'ü, bayrağı ve Cumhuriyeti korumak ve yaşatmak için görevde olacaklarını söyledi.

Atatürk'ün önderliğinde büyük Türk milletinin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan cumhuriyeti tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatacaklarını ifade eden Mete, "Çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin din, mezhep ve etnik köken üzerinden böldürülmeden bu devleti kuran halkımız tarafından korunacağına olan inancımızla sonsuza kadar yaşatmaya söz veriyoruz" dedi.

Grup, basın açıklamasının ardından dağıldı. - Samsun
Kaynak: AA
Cumhuriyet Bayramı , 29 Ekim , Samsun , Mustafa Kemal Atatürk , Yerel