Atatürk'ün Ebediyete İntikalinin 79. Yılı

AK Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

09.11.2017 15:04 Atatürk'ün Ebediyete İntikalinin 79. Yılı
AK Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Atatürk'ün ebediyete intikalinin 79. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özden, mesajında, Mustafa Kemal Atatürk'ün, vatanına ve milletine çok yüce duygularla bağlı, vatan müdafaasını her şeyin üzerinde tutan, maddi ve manevi tüm varlığını çok sevdiği milletine adamış bir devlet adamı ve komutan olduğunu belirtti.

Türk milletinin medeni ve refah seviyesi yüksek bir millet olarak varlığını sürdürmesinin Atatürk'ün en büyük emeli olduğunu vurgulayan Özden, mesajında şunlara yer verdi:

"Bugün bizler de aziz Atatürk'ün gösterdiği istikamet doğrultusunda cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, fikir ve ideallerine sımsıkı bağlı kalarak, cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere çıkarma gayreti içerisinde, yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere emanet ettiği demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan cumhuriyetimizi bütün değerleriyle yaşatıp, geliştirip gelecek nesillere devredeceğiz. İnanıyoruz ki, gelecek nesillerimiz de cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir. Bu inançla, vefatının sene-i devriyesinde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle anıyorum."

MHP İl Başkanı Ersoy

MHP Kayseri İl Başkanı Baki Ersoy da yayımladığı mesajında, hayatını milletine adayan, işgal ve emperyalist hevesleri muhataplarının kursaklarında bırakan büyük devlet ve siyaset adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü gururla, özlemle ve şükranla bir kez daha hatırladıklarını belirtti.

Türk milletini hak ettiği onurlu ve bağımsız yaşama seviyesine çıkarma konusunda, üstün bir çaba ve mücadele azmi gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e büyük bir vefa ve gönül borcumuzun olduğa vurgulayan Ersoy, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Kurtuluş yıllarında, karanlıktan aydınlığa geçişin, karışıklıktan düzene ulaşmanın ve bağımlılıktan özgürlüğe varışın her aşamasında onun liderliği ve müdahalesi belirleyici ve tayin edici bir nitelik arz etmiştir. Yanmış, yıkılmış, yorulmuş ve yenilmiş bir sosyolojik kudreti tekrar ayağa kaldıran ve çizdiği hedeflerle sonuca ulaştıran elbette Mustafa Kemal'in eşsiz dirayeti ve hamiyeti olmuştur. Onun yüksek erdemi sayesinde Samsun'da atılan ilk adımla esaretin bariyerleri devrilmiş, meydanlardaki kahramanlıklarla mütecaviz emellerin surları delinmiş ve Cumhuriyetin ilanıyla da milletimiz kendi kaderine sahip çıkacak iradeyi göstermiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi varlığına ve bizlere emanet ettiği muhteşem millet eserlerine hiçbir kötü ve hain niyetin musallat olamayacağı inancımı bir kez daha teyit ederek; ebediyete intikal edişinin 79'uncu yıl dönümünde kutlu hatırasını hürmet ve minnet duygularımla anıyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun."

-KOSB Yönetim Kurulu Başkanı Nursaçan

kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan ise mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, devlet adamı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde, minnet ve şükranla andıklarını kaydetti.

Atatürk'ün, yok edilmek istenen ulusu ayağa kaldırdığına işaret eden Nursaçan, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yanmış, yıkılmış yurt toprakları üzerinde yeni bir devlet kurarak, çağdaş dünyayla bütünleşmemizi sağlamış, bizlere demokratik bir cumhuriyet, bağımsız bir ülke ve aydınlık yarınlar armağan etmiştir. Türkiye bugün, cumhuriyetimizin kuruluş idealine uygun olarak özgür ve müreffeh, dünyanın güçlü ve lider bir ülkesi, bölgesinde ve dünyada barışın öncüsü, medeni milletler camiasının saygın bir üyesi haline gelmiştir." ifadesini kullandı.

-Ülkü Ocakları İl Başkanı Çolak

Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanı Volkan Çolak da mesajında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bölünmüş bir milleti bir araya getirerek Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sarsılmaz temellerini attığını bildirdi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türk milletinin gönül hazinesindeki yerini aldığını aktaran Çolak, şunları kaydetti:

"57 yıllık hayatını Türk milletine adamış, bağımsızlık yolunda karşısına çıkan bütün zorlukları aşarak Türk tarihine yön veren eşsiz isimlerden birisi olarak milletimizin gönül hazinesindeki yerini almıştır. Ülkücü hareket olarak, 'Benim manevi mirasım, bilim ve akıldır' sözleriyle ilelebet yaşayacak diyerek müjdelediği Türkiye Cumhuriyeti'ne yol tayin eden Mustafa Kemal Atatürk'ün yürüdüğü kutlu yolda yürümeye kararlılıkla devam edeceğimizi belirtiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk'ün manevi varlığına yönelik kalleş saldırıların hiçbir zaman sonuç vermeyeceğini yineliyor, Yüce Allah'tan kendisine rahmet diliyorum."

Mustafa Kemal Atatürk, Hüseyin Cahit, Ak Parti, Kayseri, Politika, Güncel

Kaynak: AA