Amerikan Futbol Ligi, Kanadalı'nın Transferi İçin Seferber Oldu

Amerika Birleşik Devletleri Futbol Ligi, Beşiktaşlı Atiba'nın transferi için elinden geleni yapıyor. Başkan Garber, "Atiba, Kanada'nın gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu." dedi.

08.02.2017 07:05 | Son Güncelleme: 08.02.2017 14:14

Dünyadaki yükselen futbol ligleri arasında yer alan Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Major League Soccer (MLS), Beşiktaşlı Atiba Hutchinson'ı transfer etmek için adeta seferber oldu.

MLS Başkanı Don Garber, 'Beckham Kuralı' olarak bilinen 'Designated player' statüsünün, Kanada'ya özel bir versiyonunu yürürlüğe koyacaklarını açıkladı. Bu kural, bir üst ücret limiti olan ligde takımlara, belli sayıda bu sınırın dışında oyuncu transfer etme imkânı tanıyor.

"ATIBA KANADA'NIN GELMİŞ GEÇMİŞ EN İYİ OYUNCUSU"

Skorer'in haberine göre; Don Garber, "Amerikalı oyuncular için yaptığımız gibi Kanada ekiplerine de en iyi Kanadalı oyuncuları getirmelerini sağlamalıyız. Kanada ekiplerine Kanadalı oyuncuları bu statüde geri getirmeleri için mali destek yapacağız. Aynısını Beckham için Los Angeles Galaxy'ye de yapmıştık. Atiba, Kanada'nın gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu. Kendisini eve getirmek için girişimlerin olduğunu biliyorum. Şu ana kadar neden imza attırılamadı yorum yapamam" dedi.

Bugün 34. doğum gününü kutlayacak olan Atiba'nın, Beşiktaş'la 2018'e kadar sözleşmesi bulunuyor.

Amerikan Futbol Ligi, Kanadalı’nın Transferi İçin Seferber Oldu

Kaynak: Sporvadisi.com

Haberler››Spor››Amerikan Futbol Ligi, Kanadalı'nın Transferi İçin Seferber Oldu - Spor