Haber, Son Dakika, Haberler

Atletizm Vakfı 2016 Yılında Atletizm Severleri Bağış Yapmaya Davet Ediyor

Türkiye Atletizm Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı atletizmseverleri 'Genç Atletlere Destek' projesine bağış yapmaya davet ediyor.

28.12.2015 17:25 | Son Güncelleme: 28.12.2015 17:25
Atletizm Vakfı 2016 Yılında Atletizm Severleri Bağış Yapmaya Davet Ediyor
Türkiye Atletizm Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı atletizmseverleri 'Genç Atletlere Destek' projesine bağış yapmaya davet ediyor.

Türkiye Atletizm Vakfı 2016 yılında atletizm severleri bağış yapmaya davet ediyor. Yeni yıldan itibaren başlamak üzere Dünya Yıldızlar Şampiyonası ve Avrupa Olimpik Gençlik Oyunları’nda ülkemizi başarı ile temsil eden 6 genç atlet, Türkiye Atletizm Vakfı’nın 'Genç Atletlere Destek Projesi' kapsamında aylık beslenme paketi desteği alacak.

Türkiye Atletizm Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı (TAV) 2016 yılında; TAV Atletizm Ödülleri, Atletizm Ekonomisi, TAV Atletizm Akademisi, Atlet Sağlığı Semineri, Atletizm Bayramı-Dünya Atletizm Günü Kutlamaları ve Türkiye’de atletizmin kulüplerde gerçek anlamda yapılmasının 120. yılının kutlanması (1896 - Kurtuluş Tatavla Kulübü) gibi etkinlikler için de hazırlıklarını sürdürüyor.

Türkiye’de atletizm sporunun evrensel düzeyde gelişimini sağlamak, atletizm kültürünü geliştirmek, atletizme hizmet veren sporcu, antrenör, hakem, idareci gibi atletizmin tüm paydaşlarına burslar, ödüller, projeler ve araştırmalar ile malzeme/sosyal yardım ihtiyaçlarını karşılamalarına destek olmak, atletizme katkı sağlayacak organizasyon, eğitim ve etkinliklerde bulunmak misyonuyla 1986 yılında kurulan TAV, önemli faaliyetlere imza atmaya devam ediyor.

Cüneyt Koryürek önderliğinde kurulan vakfın kurucu üyeleri arasında; Abdülkadir Yücelman, Atilla Gökçe, Avni Akyol, Aybars Hünalp, Bora Gönenç, Bülent Savcı, Ergün Toğrul, Erhan Aras, Erdoğan Arıpınar, Feyyaz Berker, Güner Frik, Hasan Subaşı, Hıncal Uluç, İsmet Sezgin, Jerfi Fıratlı, Kahraman Bapçum, Mete Bora, Mete Gözübüyük, Necmi Tanyolaç, Nejat Kök, Neriman Tekil, Orhan Bilgin, Ruhi Sarıalp, Şadi Gücüm, Ulvi Yenal, Warren Winkler gibi isimler yer alıyor.

TAV, 1990’lı yıllarda Ruhan İşim ve Mesut Yavaş’ın ABD’de eğitim almalarına destek sağlamıştı. Spor eğitiminin yanı sıra mesleki eğitimlerini de ABD’de alan İşim ve Yavaş, daha sonraki süreçte 15 yıl boyunca kırılamayacak rekorlara imza attılar. Ruhan İşim sırıkla atlamada hem salonda hem de açık sahada 5.70’lik derecesiyle Türkiye rekortmeni olurken Mesut Yavaş ise uzun atlamada salonda 8.09, açık sahada da 8.08’lik dereceleri ile Türkiye rekorlarını kırdı.

Günümüzde Türk atletizmine gönül vermiş 75 üyesi ile 2015 yılında yeniden yapılanan TAV’ın 2015 yılı seçimli Genel Kurulu, Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) Levent’teki tesislerinde yapıldı.

Divan Başkanlığı’nı Şefik Sivrikaya, Başkan Yardımcılığı’nı Ergüder Uzun, Katipliği’ni Rıza Erdal’ın yaptığı TAV Genel Kurulu’nda İpek Özgüden Özen TAV’ın yeni başkanı olurken; Haldun Domaç başkan yardımcılığı, Murat Ağca da saymanlık görevlerini aldı. TAV yönetim kurulu üyeleri arasında; Ali Ergenç, Alper Kasapoğlu, İlhan Ağırbaş, Münir Yaraş, Ayşegül Baklacı ve Bora Gönenç gibi isimler yer alıyor.

Türkiye Atletizm Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı;
Atlet olmak isteyenler için;
Yaş grubuna uygun eğitmen ve tesislere yönlendirilmesi,
Tanıtım ve eğitim etkinliklerinin düzenlenmesi

Atletler için;
Kamp ve benzeri çalışmaların finanse edilmesi,
Yurtiçinde ve dışında yapılacak organizasyonlara gönderilmeleri,
Eğitim seminerleri düzenlenmesi,
Gıda ve malzeme yardımında bulunulması,

Antrenörler ve Hakemler için:
Seminer ve konferanslar düzenlenmesi,
Düzenlenecek kurslarda başarılı olanların yurtdışında daha yüksek düzeydeki kurslara katılımlarının sağlanması,
Yurt içinde ve dışında yapılacak organizasyonlara gönderilmeleri ve isthdam sağlanması,

Kulüpler için:
Atletizm branşı olan kulüplerin gelişime katkıda bulunulması,
Atletizm branşı olan kulüplere malzeme yardımında bulunulması,

Atletizm için:
Atletizm kültürünü, marka değerini yükseltecek projeler, etkinlikler düzenlenmesi gibi faaliyetlerle Atletizmin tüm paydaşlarına dokunmayı hedefliyor.

Kaynak: CİHAN

Etiketler: Avrupa, Spor
Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Spor ››Atletizm Vakfı 2016 Yılında Atletizm Severleri Bağış Yapmaya Davet Ediyor - Spor