25.04.2014 12:35

ATO Başkanı Bezci Açıklaması

ATO Başkanı Bezci Açıklaması

"Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ Genel Müdürü Mustafa Kurnaz ve üst düzey yetkilileriyle bir toplantı yaparak ATO üyelerinin doğal gaz konusundaki talep ve şikayetlerini değerlendirdik"

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ Genel Müdürü Mustafa Kurnaz ve üst düzey yetkilileriyle bir toplantı yaparak, ATO üyelerinin doğal gaz konusundaki talep ve şikayetlerini değerlendirdiklerini bildirdi.

ATO Başkanı Bezci, yaptığı yazılı açıklamada, ATO üyelerinin doğal gaza yönelik talep ve şikayetlerini Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ Genel Müdürü Kurnaz ile bir araya geldikleri toplantıda ilettiklerini kaydetti.

Toplantıda ATO üyelerinin sorunları ve çözüm önerilerinin masaya yatırıldığını belirten Bezci, Kurnaz'ın, denetimlerde en çok usulsüz cihaz kullanımı ve kaçak doğal gaz kullanımıyla karşılaşıldığını bildirdiğini aktardı. Bezci, ATO üyelerinin yeni abonelik işlemlerinin uzun zaman alması, doğal gaz projelerinin yenilenmesi zorunluluğunun küçük esnafa büyük maddi yük getirmesi, kartlı sayaçtan faturalı sayaca geçilmesi sırasında kalibrasyonun tutmaması ve diğer sorunlarını anlattıklarını ifade etti.

Bezci, ATO üyelerinin sorunlarının çözümüne yönelik inceleme yapılacağını da bildirdi. - Ankara
Kaynak: AA
Salih Bezci, Ankara Ticaret Odası, Ekonomi