Avcılar'da Afrika Festivali'yle Dans Sokağa Taşındı

Avcılar'da Afrika Festivali'yle dans sokağa taşındı Avcılar'da Afrika Festivali'yle sokaklar renklendiİSTANBUL - Avcılar'da gerçekleşen Afrika Festivali ile dans sokağa taşındı.

08.12.2018 17:35
Avcılar'da Afrika Festivali'yle dans sokağa taşındı
Avcılar'da Afrika Festivali'yle sokaklar renklendi

İSTANBUL - Avcılar'da gerçekleşen Afrika Festivali ile dans sokağa taşındı. Afrikalı dansçılar ilçenin sokaklarını kendilerine özgü kıyafetleri ve danslarıyla renklendirirken çok sayıda vatandaş da onlara eşlik etti.
Farklı renkler, diller ve kültürleri bir araya getirerek kültürel etkileşimi sağlamak amacıyla Avcılar'da Afrika Festivali düzenlendi. Avcılar Belediyesi'nin düzenlediği festivalin açılışı Marmara Caddesi Atatürk Heykeli'nden kortej yürüyüşü ile başladı. Afrika'nın müziği ve renkli dansını sokaklara taşıyan dansçılara çevredeki vatandaşlar da eşlik etti. Genç yaşlı birçok vatandaşın dans ettiren festivalde çok sayıda vatandaş da o anları cep telefonuyla görüntüledi. Renkli yürüyüşün ardından ise Barış Manço Kültür Merkezi'ndeki konserlerle vatandaşların kulaklarının pası silindi. Bir günlük festival gerçekleştirilen birbirinden renkli etkinlilerle sona erdi.
Avcılar'da Afrika Festivali'yle Dans Sokağa Taşındı

Avcılar, Afrika, Genel

Kaynak: İHA

22.10.2019 11:24:03