Avni Özgürel: Bıden'ın Açıklamalarının Samimiyeti Sorgulanmalı

A Haber'de yayınlanan Diplomasi programına katılan gazeteci - yazar Avni Özgürel, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın Türkiye ziyaretini ve ABD - PKK ilişkisini değerlendirdi.

25.01.2016 14:21Avni Özgürel: Bıden'ın Açıklamalarının Samimiyeti Sorgulanmalı

"Biden'ın Türkiye'ye adım attığı gün, ABD'nin PKK'ya gönderdiği insansız hava aracı yakalandı" diyen Özgürel, "Dolayısıyla Biden'ın açıklamalarının samimiyet noktasında sorgulanması gerekiyor" dedi.

"BIDEN'IN AÇIKLAMALARININ SAMİMİYETİ SORGULANMALI"

'Aslında çok farklı mesajlar verdiğini düşünmüyorum; Türkiye'nin tezleriyle kısmen örtüşen ama Washington'da da öteden beri söyleye geldikleri, zaman zaman dışa vurdukları. Daha kendisi Türkiye'ye ayak bastığı gün, Türkiye'de PKK'ya gönderdikleri insansız hava aracı yakalandı. Onun için samimiyet konusunda sorgulanması gereken açıklamalar bunlar. Nitekim, yaptığı açıklamalar, sayın Başbakan ile yaptığı konuşma sonrası açıklamasını dinledik. Orada da PYD'nin adından söz edilmiyor. Onlar PYD'yi Rusya ile birlikte Viyana görüşmesine taşımanın derdindeler. Türkiye'ye de 'itiraz etmeyin' demeye gelmiş buraya, anlaşılan o. PKK'yı terör örgütü olarak gördüğünü söylediği için alkış tutacak halimiz de yok. Eli silahlı bir örgüt, çoluk çocuğu öldürüyor.'


Washington, Türkiye, Güncel

Kaynak: Bültenler

19.10.2019 02:21:32