Avukat karısını sokak ortasında katleden doktora istenen ceza belli oldu

Diyarbakır'da boşanmak isteyen avukat karısını vuran doktor hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi. Karısının, "2,5 yıldır bir ilişkim var neden benimle konuşmak istiyorsun, namussuz?" sözlerini duyunca silaha sarıldığını söyleyen doktor koca, "Pişmanım" dedi.

11.07.2019 13:33

Diyarbakır'da boşanma davası açan eşi avukat Müzeyyen Boylu'yu (43) tabancayla kurşun yağdırarak öldüren doktor Mesut Issı (45) hakkında, ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi. Mesut Issı, savcılıkta verdiği ifadede, aldatıldığını söyledi. Issı, "Olay günü çocukları arabaya bindirdikten sonra onunla konuşmak istediğimi söyledim. O da, '2,5 yıldır bir ilişkim var neden benimle konuşmak istiyorsun midesiz, namussuz?' dedi. Ben arabanın kapısını açtığımda oturup gidecektim ancak elime silahı alıp, peşinden gittiğimi hatırlıyorum" ifadelerini kullandı.

Diyarbakır'da 19 Mayıs günü meydana gelen olayda, boşanma aşamasında olan ve ayrı yaşayan avukat Müzeyyen Boylu ile doktor Mesut Issı, 2 çocuğunun da gittiği kreşte 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlenen etkinliğe katıldı. Çift, gösteriyi birlikte izledi. Müzeyyen Boylu, çocuklarıyla birlikte Mesut Issı'nın otomobiline bindi. Otomobil, Diclekent Caddesi'ne geldiğinde, Boylu çocuklarını, birlikte zaman geçirmeleri için babalarına bırakıp araçtan indi. Hemen ardından otomobilden inen Mesut Issı, arkasından yürüdüğü Müzeyyen Boylu'ya yanında bulundurduğu ruhsatsız tabancayla kurşun yağdırdı. Vücuduna 11 kurşun isabet eden Boylu olay yerinde yaşamını yitirirken, çocuklarını babasına bırakan Issı ise polis merkezine gidip teslim oldu ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, Mesut Issı hakkında, 'eşi kasten öldürmek, tasarlayarak öldürme, canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu, 'ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma' suçundan ise 3 yıl hapisle cezalandırılması istemiyle iddianame hazırlandı.

ÖLDÜRÜP, POLİSE TESLİM OLDU

İddianamede, avukat Müzeyyen Boylu ve doktor Mesut Issı'nın boşanma davalarının olduğu ve ayrı yaşadıkları belirtildi. İddianamede, çocuklarının okul gösterisi nedeniyle buluşan çiftin, etkinlik sonrası birlikte ayrıldığına, çocuklarını zaman geçirmeleri için babalarına bırakan Müzeyyen Boylu'nun, Diclekent caddesinde otomobilden indiği sırada arkasından inen Mesut Issı'nın ateş açtığı ifadelerine yer verildi. Eşini öldürdükten sonra çocuklarını, babasının evine bırakan Issı'nın, polis merkezine gidip teslim olduğu bilgisine de yer verilen iddianamede, Boylu'nun otopsisinde vücuduna isabet eden 11 kurşunun öldürücü nitelikte olduğu tespit edildiği aktarıldı. Otopsi raporuna göre, sıkılan kurşunların 2'si maktulün kafasına, 9'u ise göğüs bölgesine isabet etti.

"KARIM AŞIRI KISKANÇTI"

Mesut Issı, savcılık ifadesinde eşinin kendisini aldattığını iddia etmişti. Issı, cinayet anını hatırlamadığını, sadece silahı eline alıp, gittiğini hatırladığını öne sürdü. Eşinin aşırı kıskanç olduğunu savunan Issı'nın, 'pişman' olduğunu söylediği ifadesi şöyle:

"Ayrı yaşadığım ancak resmi nikahlı ve ara sıra görüştüğüm eşim Müzeyyen ile 2012 yılı Mayıs ayında görücü usulü tanışarak evlenmiştik. 2015 yılında eşimle çocuk doğduktan bir süre sonra tartıştık. Eşim, aşırı kıskançtı. Daha önce çalıştığım iş yerindeki hemşirelere sıkıntı yaratıyordu. Birkaç defa iş yerimi değiştirmek zorunda kaldım. Eşim, 2015 yılında evi terk etti. Daha sonra eşimle barıştık ve beraber yaşamaya başladık. Bu dönem içerisinde eşimin telefonunu saklaması dolayısıyla şüphelenmeye başladım. Beni aldattığını 7 Şubat 2018 günü emin oldum. 12 Şubat 2018'de evi terk edip, annesinin evine gitti. Ben bu dönem içerisinde barışmak için gittim ancak annesi barışmamıza izin vermedi. 6 Mayıs 2019'da eşim bana boşanma davası açtı. Olay günü çocukları arabaya bindirdikten sonra onunla konuşmak istediğimi söyledim.

"MİDESİZ, NAMUSSUZ"

O da, '2,5 yıldır bir ilişkim var neden benimle konuşmak istiyorsun midesiz, namussuz?' dedi. Ben arabanın kapısını açtığımda oturup gidecektim ancak elime silahı alıp, peşinden gittiğimi hatırlıyorum. Daha sonra oğlum 'Anne anne' dediğinde eşimi yerde gördüm. Ben de elimi şakağıma dayamıştım ancak içinde mermi kalmamıştı. Silahta kaç kurşun olduğunu bilmiyorum. Çocuklarımı orada bırakmamak için babama götürdüm. Daha sonra taksiye binip, polise gelip teslim oldum. Pişmanım."

SAVCI MÜEBBET İSTEDİ

Cumhuriyet Savcısı, Issı'nın iddialarının, haksız tahrikten yararlanmaya ve olayı tasarlamadığı yönünde kanı oluşturmaya çalışmak olduğunu vurguladı. Şüphelinin silah ve mermileri temin ederek olayı tasarladığını kaydeden savcı, eldeki delillere göre, Mesut Issı'nın eşini canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürdüğünü belirtti. 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edilen iddianame kapsamında Issı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemi ve ruhsatsız tabanca nedeniyle de 3 yıl hapisle cezalandırılması istemiyle dava açıldı. Mesut Issı'nın yargılanması, 9 Eylül'de görülecek ilk duruşmayla başlayacak.

Avukat karısını sokak ortasında katleden doktora istenen ceza belli oldu
Kaynak: DHA
3. Sayfa

YORUMLAR (63)
EVLİ: Öf beeee... bi susun artık gerçeği allah bilir ne konuşulursa boşş işte
EDA: aldatırsa aldatrsa bosanır kurtulursn be cok şey etme
GÜLNUR: namusun degerini bilen insana helal olsun. bu kadın hakettigini bulmuş.
YAZAR: Kadının hiç suçu yok. . . dimi.
ZEZ: Evet yok. Boşanmak istiyor boşamıyorsun sonra da vurup öldürüyorsun üstüne de yalan mı doğru mu belli değil ithamlarda bulunuyorsun. Bunu da hak sanıyorsun sizin bu kafanız kaç nesil sonra değişecek bilmiyorum.
YUKSEKOVALI: Kadın kadınlığını bilirse bu tür olaylar yaşanmaz
ZEZ: Diğer arkadaş, boşa laf anlatıyorsun bunlar anlamaz çünkü kadın erkeğin malı sanıyorlar. Hepimizin Allahın kulu olduğumuzu bile isteye unutuyorlar. Ama gene de iyi açıklamışsın Allah razı olsun.
ZEZ: Sizin kafanız değişmez kadın kadınlığını bilsin erkek her naneyi yesin üstüne yalan söyleyip cinayet işlesin her türlü savunursunuz sırf erkek diye. Ama Allah var. Allah adildir.
MİRAY: Sadece kadın değil erkekte erkekliğini bilecek o kadar kıskanç olan bir kadının bana kocasını aldatması inandırıcı gelmedi. Ayrıca öldürmek çözümmü çoçukları varmış ne oldu olan yavrucağa oldu bu kadar kin nefret nereye gidiyorsunuz acaba 3 günlük dünyada gerçekten yaptıysa boşanırsın ayrıca senin karını aldatmadığın ne malum hastanelerde neler görüyoruz?
LİCELİ: senin bu katilden ne farkın var önce olayı bir anla öyle yorum yap, midesiz,
Tüm 63 yorumu okumak için tıklayın