Avusturya'da aşırı sağcı siyasetçi, "Türklere vatandaşlık verilmemeli" çağrısında bulundu

Düzenlediği basın toplantısında Avusturya'da Barış Pınarı Harekâtı'na destek veren bir grup gurbetçinin fotoğrafını gösteren aşırı sağcı siyasetçi Norbert Hofer, "Türklere artık vatandaşlık verilmemeli" çağrısında bulundu.

15.10.2019 17:23 | Son Güncelleme: 15.10.2019 17:30

Yaklaşık 180 bin Türk'ün yaşadığı 'da aşırı sağcı siyasetçi Norbert Hofer bugün basın mensuplarının karşısına çıktı. Basın toplantısında Avusturya'da Barış Pınarı Harekâtı'na destek gösterisi yapan Türklerin fotoğrafını paylaşan siyasetçi, "Türklere vatandaşlık vermeyin" dedi.

GURBETÇİLERİN FOTOĞRAFINI GÖSTERDİ

Avusturya'da aşırı sağcı Özgürlük Partisi'nin (FPÖ) Genel Başkanı Norbert Hofer açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının karşısına çıkarak gündemi değerlendiren Hofer, gazetecilere bir fotoğraf gösterdi. Hofer'in gösterdiği fotoğrafta ise Avusturya'da Barış Pınarı Harekâtı'na destek veren bir grup gurbetçi görülüyordu.

"TÜRKLERE ARTIK VATANDAŞLIK VERİLMEMELİ"

Bu fotoğrafı gösteren Hofer, "Türklere artık vatandaşlık verilmemeli. Bu fotoğraf 'den insanların güvenilemez olduğunu gözler önüne seriyor çünkü onlar topluma entegre olmuyor. Türk kökenli insanlara artık vatandaşlık verilmemeli" dedi.

"KÜLTÜR YILI'NI İPTAL EDELİM" ÖNERİSİ

Hofer, konuşamasının devamında gelecek yıl Avusturya ile Türkiye arasında gerçekleştirilecek kültür yılına da değinerek, "2020 Avusturya-Türkiye Kültür Yılı'nı iptal etmeliyiz" dedi.

Avusturya'da aşırı sağcı siyasetçi,

Barış Pınarı Harekatı, Avusturya, Türkiye, Dünya, Güncel


22.11.2019 10:46:45