Aydın Efeler İlköğretim Okulu Velilerinin 23 Nisan Hazırlıkları

Aydın'da Efeler İlköğretim Okulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dolayısıyla Bu Yıl 5.'sini Düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Şenliği'nde 9 Ayrı Ülkeden Gelecek Dünya Çocuklarını Ağırlayacak.

Aydın Efeler İlköğretim Okulu Velilerinin 23 Nisan Hazırlıkları
10.04.2007 13:41 | Son Güncelleme: 10.04.2007 13:41

Aydın'da Efeler İlköğretim Okulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bu yıl 5.'sini düzenlediği Uluslararası Halk Dansları Şenliği'nde 9 ayrı ülkeden gelecek dünya çocuklarını ağırlayacak.

Şenlikler öncesi okul bahçesinde yapılacak düzenlemeler ve dünya çocuklarını en iyi şekilde ağırlayabilmek için kermes düzenleyen Okul Aile Birliği ve öğrenci velileri şenlikler için seferber oldu. Salı pazarı olması nedeniyle Hasanefendi Mahallesi'nde kendi elleriyle yaptıkları gıda maddelerini satışa sunan bayan veliler her şeyi devletten beklemenin yanlış olduğunu belirterek bu milli günü çocuklara en iyi şekilde yaşatmayı amaçladıklarını söylediler. Bu yıl 5.'si düzenlenen etkinliklerin daha kapsamlı olacağını belirterek tüm Aydınlıları etkinliklere davet eden Efeler İlköğretim Okulu Aile Birliği başkanı Selma Sarıkaya, Milli birlik ve beraberlik duygusuyla güçlenen milli irademizin temsil edildiği TBMM'nin kuruluşunun, bir başka deyişle egemenlik bilincinin ulus yaşamına girdiği günün 87. yılını bu yıl yine coşkuyla kutlayacağız. Barışa, sevgiye, dostluğa ve hoşgörüye çok ihtiyaç duyduğumuz günümüzde dünya çocuklarını ilimizde ağırlamak onlarla kalıcı dostluklar, arkadaşlıklar oluşturarak müzik ve dansın rehberliğinde bayram sevincini birlikte yaşamak amacıyla Uluslararası Halk Dansları Çocuk Şenliği düzenledik. Bu yıl 5.'si düzenlenen etkinlikte 9 ayrı ülkeden yaklaşık 200 kişiyi ağırlayarak onları birer kültür elçimiz yapacağız. Şenlik öncesi yapılacak hazırlıklara katkı sağlamak amacıyla bu kermesi düzenledik. Katkı veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

(İK-YK)

10.04.2007 13:31 TSİ

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Yerel››Aydın Efeler İlköğretim Okulu Velilerinin 23 Nisan Hazırlıkları - Haberler