Aydın Valisi Köşger, Göreve Başladı

Valiler Kararnamesiyle Bingöl Valiliğinden Aydın Valiliğine atanan Yavuz Selim Köşger, görevine başladı.

30.06.2017 17:42 | Son Güncelleme: 30.06.2017 17:42Aydın Valisi Köşger, Göreve Başladı
Valiler Kararnamesiyle Valiliğinden Valiliğine atanan Yavuz Selim Köşger, görevine başladı.

Vali Köşger, valilik binası önünde düzenlenen törende kendisini karşılayan kent protokolüyle tek tek selamlaştı.

Makamına geçtikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Köşger, Aydın'ın her açıdan 'nin çok önemli bir kenti olduğunu söyledi.

Aydın'ın bazı tarım ürünlerinde Türkiye'de ilk sırada yer aldığına dikkat çeken Köşger, "Hizmet sektöründe de çok önemli bir noktadayız. Türkiye'de ilk on içinde yer alıyoruz. Bu çok önemli bir husus. Yani bazı yerler için söylenen bir söz vardır. 'Un var, yağ var, şeker var. Mesele helva yapmak' diye. Aydın'da un, yağ, şeker var. Helva da yapılmış çok şükür. Bu bir bayrak yarışıdır. Bizim misyonumuz, bu bayrağı aldığımız yerden daha ileriye taşımak. Yapılmış olan helvayı biraz daha arttırmak." diye konuştu.

Kentin, demokrasi tarihi açısından da önemli olduğunu vurgulayan Köşger, şunları kaydetti:

"Türkiye'deki demokrasinin kökleşmesi noktasında Aydın'ın evlatlarının çok önemli tarihi misyonu var. Burada Adnan Menderes başta olmak üzere, adını demokrasi tarihine altın harflerle yazdırmış olan tüm arkadaşlarını minnetle yad ediyorum. Atçalı Mehmet Efe'yi, Yörük Ali Efe'yi ve tüm şehitlerimizi huzurlarınızda yad ediyorum. Ülkemizin çok yönlü saldırılarla karşı karlıya olduğu bir süreçten geçiyoruz. Çok sıcak bir bölgeden geliyorum. Oradaki şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Ülkemizin bir an önce huzura ve sükuna kavuşmasını diliyorum. Orada yürütülen mücadeleyi bilen birisi olarak, ülkemiz çok daha iyi, çok daha güvenli bir geleceğe doğru emin adımlarla ilerliyor diyebilirim."

Selim Köşger, Türkiye, Bingöl, Aydın, Politika, Güncel

Kaynak: AA

19.01.2020 23:03:48