20.10.2011 18:30

Aydınlı Şehidi Onbinler Uğurladı

Aydınlı Şehidi Onbinler Uğurladı

Çukurca'da teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Aydınlı er Mehmet Çetin dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Aydınlı er Mehmet Çetin (21) dualarla son yolculuğuna uğurlandı. Hakkari şehitlerinden Mehmet Çetin'in Türk bayrağına sarılı naaşı, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'ndan hareket eden uçakla İzmir'e oradan da 16.30 sıralarında helikopterle Nazilli Şehir Stadı'na getirildi.

Helikopterden alınan şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, askerlerin omuzlarında cenaze arabasına götürülerek Koca Camii'ne götürüldü. Terhisine 90 gün kala şehit düşen er Çetin'in cenazesini gözyaşlarını tutamayan acılı anne Şerife ve Baba Bekir Çetin'in yanı sıra binlerce kişi karşıladı.

Şehidin cenazesi ikindi namazına yetiştirilemezken namazdan sonra Nazilli'de bulunan Koca Camisi'nde tören düzenlendi. Törene şehidin ailesi, yakınları, AK Parti Genel Başkan Hüseyin Tanrıverdi, milletvekilleri, Aydın Valisi Kerem Al, Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur ve çok sayıda vatandaş katıldı. katıldı.

İkindi namazından yaklaşık 20 dakika sonra kılınan cenaze namazı sonrası şehit Çetin'in Türk bayrağına sarılı tabutu bir süre omuzlarda taşındı. Beş çocuklu Çetin ailesinin en küçüğü olan şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, cenaze aracıyla toprağa verilmek üzere şehidin ailesinin yaşadığı köy olan Nazilli'ye 18 kilometre uzaklıktaki Beğerli Köyü'ne götürüldü. Şehidin cenazesi burada dualarla toprağa verildi.

Şehit er Çetin'in, dağıtım iznine geldikten sonra bir daha izin kullanmadığı, terhisine de 90 gün kaldığı öğrenildi. Cenazede şehidin babası Bekir Çetin metanetini korumaya çalışırken anne Şerife Çetin ve ablası Fatma Tuzsuz, yakınlarının yardımıyla güçlükle ayakta durabildi. Şehiden ablası Tuzsuz, "Kardeşim, yavrum bunu yapanların elleri kırılsın. Benim ciğerim yanıyor." diye feryat etti. Cenaze namazı öncesinde ve sonrasında Nazilliler terör örgütüne lanet sloganları yağdırdı.
Kaynak: CHA
Politika, Güncel