40 gün önce ölen vatandaşın mezarının baş kısmı, iki kez kazıldı

Bartın'a bağlı Ulus ilçesinde 40 gün önce hayatını kaybeden vatandaşın mezarının baş kısmının iki kez kazılması, büyük paniğe neden oldu. Ekipler, olayın nedenini anlamak için bölgeye fotokapan yerleştirdi.

07.09.2019 14:15

Bartın'ın Ulus ilçesinde 40 gün önce hayatını kaybeden Niyazi Ak'ın (62), mezarı baş tarafından kazıldı. Mahalle sakinlerinin ayının açtığını iddia ettiği mezarlıkta inceleme yapan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, bölgeye fotokapan yerleştirdi.

VATANDAŞLAR İLK BAŞTA DURUMU ÖNEMSEMEDİ

Saz Mahallesi'nde yaşayan Niyazi Ak, 40 gün önce yaşamını yitirince Sümenler Mezarlığı'na defnedildi. 20 gün önce mezarlığın kazıldığı gören vatandaşlar durumu önemsemeyerek, üzerini kapattı. Bundan 10 gün sonra yeniden mezar açıldığını gören vatandaşlar durumdan şüphelenerek Saz Mahallesi Muhtarı Alaattin Sümen'e bilgi verdi. Muhtar Sümen mezarlıkta inceleme yaptıktan sonra durumu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine haber verdi. Ekipler mezarlıkta yaptığı incelemede, bir ayının kazdığını söyledi. Ekipler, mezarlığa ayının tekrar gelme olasılığına karşı, fotokapan kurdu.

"İLK KEZ MAHALLEMİZDE BÖYLE BİR ŞEYLE KARŞILAŞTIK"

Mahalle sakinlerinin tedirgin olduğunu söyleyen Mahalle Muhtarı Alaattin Sümen, "Niyaz Ak isimli arkadaşımız hastalıktan dolayı 40 gün önce vefat etmişti. Yaklaşık 20 gün sonra mezarlığın kazıldığını duyduk, bizd e pek olayı önemsemeyerek, üzerini kapattık. Sonrasında 4 gün yeniden kazıldığını vatandaşlar bana haber verdi. Biz de durumu Doğa Koruma Milli Parklara haber verdik. Çok korktuk. Ekipler mezarlıkta inceleme yaptı. Mezarın ayı tarafından kazılabileceğini söyledi. ve sonrasında 30 gün önce ölen ve ayının dokunmadığı mezarın karşısına fotokapan kurdu. Şimdi sonucu bekliyoruz. Hepimiz tedirgin olduk. İlk kez mahallemizde böyle bir şeyle karışlaştık." dedi.

İşte o mezardan görüntüler;

40 gün önce ölen vatandaşın mezarının baş kısmı, iki kez kazıldı

Doğa Koruma ve Milli Parklar, Ulus, 3. Sayfa, Güncel

Kaynak: DHA

YORUMLAR(39)
HAYIRDIR İNŞALLAH.:bir ayı neden mezar kazsınki. muhtemelen rahmetliyi ayder yaylasından getirdikleri karakovanla gömmüşlerdir. ayı da kokusunu alıp mezarı kazmaya çalışmıştır. en mantıklısı bu çünkü.
YANLIZ BAKAN:böyle mezarmı olur. mezarın üstünde ne arasan var. bırakın dalga geçmeyi
ÇANKIRILI MEVLÜT BİLGİN 1948:Çankırının olta ilçesi eldivan köyündede 1981 yılında yaşandu aynı olay , Ölen kişi Çingene Büyücü idi , enson yaptıgı Büyüyü bozmak için defalarca , mezardan toprak taşımışlar ama nafile , her gece o Büyücünün mrzarrından sesler gelir bazende ateşler yanardı , Köylüler bu durumdan rahatsız olurlar , Maruf köyü yakınlarınlarında bir taşlık bir bölgeye taşımışlardır
BATIDAN GELEN SÜVARİ:ARKADAŞLAR DEFİNECİ İŞİ FALAN DEYİL BU İŞ ORADA BÜYÜK BİR İHTİMALLE YATIR OLABİLİR VATANDAŞ BİLMEYEREKTEN MEZARIDA YATIRIN ÜZERİNE YAPTIYSALAR EYVAHKİ EYHAH EHLİ SÜNNETLİ BİR HOZAYLA MEZAR AÇILIP İNCELENMELİ VE MEFTA GEREKİRSE ORADAN BAŞKA TARAFA NAKİL EDİLMELİ NAKİL DERKEN YANİ BAŞKA TARAFA GÖMÜLMELİ
AVATAR:BEYİN BEDAVA :)
ALİ:dişlerinde altın varsa belki onu almak istemiş olabilirler
ALT TARAFINDA ÖN DİSİ VAR:OLMADI SENDE GiT ONU AL
....:3 HARFLİLER GELİYORDUR GECELERİ
CENGİZHAN:3 HARFİLİLER KİM LAN. ALİ , GÜL FALAN MI. YOKSA SEN CİN Mİ DİYOSUN 3 HARFLİ DİYE :))
ASAD:hee geliyordur değişik herif ya
Tüm 39 yorumu okumak için tıklayın