Ayşe Karaman cinayeti davasında tutuklu sanık, ''doktora ihtiyaç var'' diyerek tahliyesini istedi

Anestezi teknikeri Ayşe Karaman'ın şüpheli ölümüne ilişkin davanın dördüncü celsesi görüldü. Koronavirüs salgını nedeniyle doktor ihtiyacı bulunduğunu belirten tutuklu sanık doktor Özgür Tarhan tahliyesini talep etti. Mahkeme talebi reddetti.

31.03.2020 09:31 | Son Güncelleme: 31.03.2020 11:01

Ankara'da anestezi teknikeri Ayşe Karaman, 29 Temmuz 2018 tarihinde erkek arkadaşı anestezi uzmanı doktor Özgür Tarhan'ın evinde ölü bulunmuştu. Şüpheli ölümle ilgili olarak Tarhan hakkında 'tasarlayarak öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle Ankara 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılmıştı.

CEZAEVİNDEN DURUŞMAYA BAĞLANDI

CovId-19 salgını nedeniyle tutuklu sanıklarla ilgili davanın dördüncü celsesi dün nöbetçi Ankara 7'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Tutuklu sanık doktor Tarhan, Koronavirüs önlemleri kapsamında duruşmaya getirilmedi. Tarhan, SEBGİS sistemi ile bulunduğu cezaevinden duruşmaya bağlandı.

Ayşe Karaman cinayeti davasında tutuklu sanık, ''doktora ihtiyaç var'' diyerek tahliyesini istedi

AVUKATLARI TAHLİYESİNİ İSTEDİ

Sanık avukatları müvekkillerinin doktor olduğunu, Covid-19 salgını nedeniyle doktor ihtiyacı bulunduğunu, topluma faydalı olması için tahliye edilmesi gerektiğini savundu. Karaman Ailesi'nin avukatı Tolga Beyendi ise tahliye taleplerinin reddedilerek, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi. Mahkeme, dosyada beklenilen adil tıp raporunun gelmediğini hatırlatarak tahliye talebini reddetti. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Ayşe Karaman cinayeti davasında tutuklu sanık, ’’doktora ihtiyaç var’’ diyerek tahliyesini istedi

İlgili Haberler

Yorumlar (17)
SUÇA CEZA KALDI MI: Af tan faydalanmaya çalışanların sayısı her geçen gün artıyor sonunda Rahşan affının aynısı olacağa benziyor. .
YORUMSUZ: inşanlah ömrün çürür senin gibiler
MEHMET KARA: Bunsanlar ne oluyor alayamıyorum bu kalbalikta birbirleriyle munakasaetmeye ben anlam veremiyorum neden derseniz dışarı cikma diyorlar millet sanki birşey olmuşcasina dışarda ama bizlere bu bir imtihan cünku sevgiyi unutuk biz Rabim bizlere öyle bir sınavdan geciriyorki bizler halan biz bu olaylardan bir derscikarmiyoruz saygilar sunarım
Haberler››3. Sayfa››Ayşe Karaman cinayeti davasında tutuklu sanık, ''doktora ihtiyaç var'' diyerek tahliyesini istedi - Haberler