Ayten Uncuoğlu Sinemada Üç Filmle Birden Geliyor!

Usta oyuncu Ayten Uncuoğlu, TRT1 ekranlarında yayınlanan 'Aşkın Kanunu' dizisinin yanı sıra üç ayrı sinema filmi ile izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.

18.10.2014 11:29 | Son Güncelleme: 18.10.2014 11:31Ayten Uncuoğlu Sinemada Üç Filmle Birden Geliyor!

Yönetmenliğini Mehmet Eryılmaz'ın yaptığı 'Misafir' adlı sinema filminde Tamer Levent, Hale Akınlı, Zümrüt Ergin gibi başarılı tiyatro oyuncularıyla birlikte başrolleri paylaşan sanatçı, Alper Kul'un 'Olur Olur' adlı komedi filminde ise Yılmaz Gruda ile birlikte kamera karşısına geçti. Üçüncü olarak 'Son Mektup Çanakkale' adlı sinema filminde rol alan sanatçı 2015 yılında sevenlerinin karşısına yepyeni projelerle gelecek. Ayten Uncuoğlu sinema filmleriyle ilgili olarak "Oynadığım üç karakter de birbirinden çok farklı. Biri dönem filmi, biri komedi filmi biri de dram filmi" dedi.

Yönetmenliğini Çağatay Tosun'un yaptığı, başrolleri Ceyda Düvenci, Mustafa Üstündağ, Beste Bereket, Bülent Şakrak, Yağmur Kaşifoğlu ve Ayten Uncuoğlu'nun paylaştığı TRT1'in iddialı dizisi 'Aşkın Kanunu'nda ise Mustafa Üstündağ'ın annesi ve Ceyda Düvenci'nin de kayınvalidesini canlandıran usta oyuncu performansıyla büyük beğeni topluyor. Sanatçı "Orada da set çok keyifli, canlandırdığım karakter olağanüstü." diyor.


Mehmet Eryılmaz, Ayten Uncuoğlu, Tamer Levent, Kültür Sanat, Güncel

Kaynak: Bültenler

17.11.2019 22:59:17