12 Eylül 2018, 17:54

Ayvalık'ta Okul ve Çevre Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Ayvalık

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Gömeç Kaymakamı ve Ayvalık Kaymakam Vekili Önder Coşğun'un öncülüğünde, okul ve çevresi güvenlik toplantısı yapıldı.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Gömeç Kaymakamı ve Ayvalık Kaymakam Vekili Önder Coşğun'un öncülüğünde, okul ve çevresi güvenlik toplantısı yapıldı.

Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Ayvalık genelindeki okullar ve ilçedeki eğitim ve öğretim istatistikleri hakkında konuştu.

Okullarda ve çevresinde alınacak güvenlik tedbirleri hakkında görüş alışverişinde de bulunulan toplantıda konuşan Gömeç Kaymakamı ve Ayvalık Kaymakam Vekili Önder Coşğun ise, ilçedeki eğitim ve öğrenime ait sorunlarının çözümlenmesinde eğitimin tüm paydaşlarının bir arada olması gerektiğine vurgu yaptı.

Okul çağlarındaki öğrenciler ve gençlerin özellikle uyuşturucudan uzak tutulması için gerekli tedbirlerin daha sıkı olarak alınması ve okul çağındaki gençlerin suç unsurlarına meğillenmesinin önüne geçmek adına herkesin elini taşın altına sokması gerektiğine işaret eden Coşğun, eğitim ve öğretimin aileden başladığına dikkat çekerek, okullardaki mimari eksikliklerin de bir an önce tamamlanması için gereken tüm çalışmaların yapılmasını istedi.

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır da, toplantıda yaptığı konuşmada okul önlerinde kolluk güçlerinin alacağı güvenlik önlemlerinin dışında, kendilerinin de okul içinde öğrenciler arasında gerçekleşebilecek olumsuzluklara karşı gerekli güvenlik önlemlerini aldıklarını, bu eğitim ve öğretim döneminde de, tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi güvenlik açısından herhangi bir sorunun yaşanmayacağına inandığını söyledi.


Toplantı Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın ile AYAL Okul Müdürü Veli Tuncay'ın dilek ve temennileriyle sona erdi. Balıkesir,Gömeç,Ayvalık
Kaynak: AA