20 Eylül 2018, 16:21

Azerbaycanlı İş Adamı Yüzde 2'lik Hisse Senedi Yüzünden Öldürüldü

İstanbul'un Bakırköy ilçesindeki ofisinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden iş adamı Etimat İsmayılov'un, 4 milyon dolar değerindeki yüzde 2'lik hisse senedi devrinin gerçekleşmemesi yüzünden öldürüldüğü ortaya çıktı.

İstanbul Bakırköy'deki ofisinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Azerbaycanlı iş adamı Etimat İsmayılov'un, 4 milyon dolar değerindeki yüzde 2'lik hisse senedi devrinin olmaması yüzünden öldürüldüğü ortaya çıktı. Olayla ilgili gözaltına alınan Gözal Damirov ve şoförünün ise emniyetteki sorgusu sürüyor.

İŞ ADAM, OFİSİNDE UĞRADIĞI SİLAHLI SALDIRI SONUCU HAYATINI KAYBETTİ

Bakırköy Florya'da dün meydana gelen olayda, gazeteci Sevil Nuriyeva'nın eşi iş adamı Etimat İsmayılov, ofisine gelen Gözal Damirov tarafından aralarında yaşanan tartışma sonucu silahla vurularak öldürülmüştü. Olayın ardından şoförü ile birlikte kaçan Damirov, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından dün saat 01.00 sıralarında Beşiktaş'ta yakalandı. Şubeye götürülerek sorguya alınan zanlıların ifadelerinde cinayetin neden işlendiği de ortaya çıktı.

CİNAYET YÜZDE 2'LİK HİSSE DEVRİ YÜZÜNDEN İŞLENMİŞ

Edinilen bilgiye göre, Damirov dün İsmayılov'un ofisine gelerek bir şirketin 4 milyon dolar değerindeki yüzde 2'lik hisse devirlerini konuşmaya başladı. Ancak ikili arasında yaşanan tartışma nedeniyle hisse devri yapılmadı. Bunun üzerine Damirov, ofisten ayrılarak evine gitti. Silahıyla birlikte geri dönen Damirov, yeniden başlayan tartışmanın üzerine İsmayılov'u silahla vurarak öldürdü. Zanlı ardından araca binerek şoförüyle birlikte kaçtı. Çalışma başlatan polis, zanlıyı ve şoförünü cinayette kullanılan tabancayla beraber yakaladı.

KATİL ESKİ POLİS MÜDÜRÜ, ÖLEN İŞ ADAMI İSE ESKİ BAKANIN OĞLU

Öte yandan, SSCB döneminde Azerbaycan Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adalet Bakanlığı yapan İlyas İsmayılov'un oğlu olan Etimat İsmayılov'un gazeteci Sevil Nuriyeva'nın da eşi olduğu öğrenildi. Emekli albay olan Gözal Damirov'un ise 1990'lı yılların başında Azerbaycan'da İl Emniyet Müdürlüğü görevinde bulunduğu, Bakü'de bir buzdolabı fabrikasının yöneticisi olduğu belirtildi.

20 Eylül 2018 Perşembe 16:21YORUMLAR (7)
8.HUDUT GAZİLER IĞDIR: NİYAZİ OLDUN GİTTIN PARALAR KALDI KARIYA
ADINIZI YAZIN: YAZIIIIIIKKK OLMUS COK YAZIK
C: Yüzde iki müzede iki deyip küçümseyip 4 milyon dolar değerinde demekte ne oluyor.....4 milyon dolar 25 milyon lira yapar.....25 milyon az paramı
  • BİLİR KİŞİ : Sayısalcı, hissenin toplam değerinin 4milyon olduğunu düşünmüş. 4 milyonun 2'si 80.000 dolar eder. Ancak adamın 2'lik hissesi 4milyon değerinde bu da yaklaşık 25 milyon tl yapar.
  • C : Aşağıda çok bilmişin biri sözelcimisin diye sözde espri yapmış.....kendisi sayısalcıymış güya ama 4 milyon dolar 25 milyon tl yapar dememe karşı 80 milyon falan demiş hemde sayısalcıymış kendisi.....yazık bu ülkenin geleceğine.