Bahçeli: Karşımızda Yüzleri Kapkara Kesilmiş Suçlular ve Suç Ortakları Var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Kızılcahamam'da düzenlenen "Ülkücü Şehitleri Anma Günü" programına katıldı.

27.05.2014 13:11Bahçeli: Karşımızda Yüzleri Kapkara Kesilmiş Suçlular ve Suç Ortakları Var
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Kızılcahamam'da düzenlenen "Ülkücü Şehitleri Anma Günü" programına katıldı. Burada konuşan Bahçeli, Türk milletinin dünyanın en çetin coğrafyasında, bin yıldır bölünmeden, dağılmadan, yıkılmadan ayakta kaldıysa, bunun içinden çıkardığı fedakar nesiller sayesinde olduğunu ifade ederek, "Vatan ve milletimizi, küresel hesapların çarkında öğütmek isteyenlere itiraz eden ve teslimiyete asla yanaşmayan millet evlatları bağımsızlığımıza ve bütünlüğümüze can pahasına sahip çıkmışlardır. Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in içinden sivrilerek şehitliğe yürüyen cesaret abideleri bu uğurda her şeyi yapmışlardır" dedi.

Ülkücü şehitlerin, Türkiye'nin zorlu bir sürecinde gönüllü olarak vatan nöbeti tuttuklarını, "ha ekmeğini yemişim ha kurşununu" diyerek örnek ve tarihi bir mücadele ahlakı sergilediklerini belirten Bahçeli şunları dedi:

"Ülkücü şehitlerimiz kendilerinden vazgeçmişler, Türk milletinin yükselişine, esenliğine, istiklal ve istikbaline varlıklarını hediye etmişlerdir. Bu tarifsiz bir feragat örneğidir. Vatan şairimiz Mehmet Akif'in, Çanakkale şehitleri için kaleme aldığı muhteşem dizeleri bir bakıma Ülkücü şehitlerimiz için de yazılmış gibidir. Gerçekten de "Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın? Gömelim gel seni tarihe desem sığmazsın' sözü her bir dava arkadaşımızı, gencecik yaşta kaybettiğimiz ülküdaşlarımızı tarif etmektedir. Evet, şehitlerimiz tarihe sığmamış, sığmayacaktır. Onların kabirleri hepimizin yüreğindedir. Ve onların mezar taşları ülkülerimizle yazılmıştır. Eğer millet namına ve millet için gösterilen fedakarlık engellerin birer birer aşılmasını gerektiren güçlü bir iradeyi zorunlu kılıyorsa, bunu Milliyetçi-Ülkücü Hareket başarmıştır. Bu yüksek iradeye sahip olanlara biz "dava adamı', bu niteliklerin cümlesine de "dava adamlığı' adını veriyoruz."-"SAHTE KEFENE SARILIP ÖLÜM EDEBİYATI YAPAN ŞEYTANİ HEVESLER"-Ülkücülüğün, durağan, atıl, geride kalmış bir zihniyetin takipçisi veya mirasçısı olamayacağını ifade eden Bahçeli, "Ülkücü, ileriye doğru yol alan millet varlığının devamını ve başarısını hedeflemiş bir vizyonun yaşayan aktif bir temsilcisi olmaya karar vermiş iman ve ülkü kalesidir" dedi. Bunun meşakkatli, çileli, güç bir süreç olduğunu da vurgulayan Bahçeli şöyle devam etti:

"Cenab-ı Allah Mahşer Günü her bir şehidimizin yüzüne bakabilmeyi bizlere nasip ve müyesser etsin. Vatan ve millet yolunda candan geçen cesaret timsallerini hafızalarımızdan ve hatıralarımızdan asla çıkarmasın. Yine niyazım odur ki, Türk milletine içten ve dıştan ivme kazanan husumet çemberini yarmak için bizlere güç ve azim versin. Zira karşımızda rüşvetten, yolsuzluktan, nefretten ve bölücülükten niyet ve yüzleri kapkara kesilmiş suçlular ve suç ortakları vardır. Bunların saçtığı günah tohumları fitne ve bozgunculuk olarak filizlenmektedir. Kutuplaşmayla, kavgayla, iftirayla, dedikoduyla yabancı güçlerin taşeronluğuna soyunanların oyunlarını bozmak bizlerin namus borcudur. Kefensiz yatan Ülkücü şehitlerimizin davalarını, sahte kefene sarılıp ölüm edebiyatı yapan şeytani heveslere karşı bayraklaştırmak ve devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne var gücümüzle sahip çıkmak bizim amacımızdır. Şehitlerimiz boşuna toprak olmadı. Analar boşuna ağlamadı. Evlatlar boşuna yetim kalmadı. Güvence dün şehitlerimizdi, bugün de biziz. Allah varlığımızı, birliğimizi ve kardeşliğimizi daim etsin."

Kızılcahamam, Türkiye, Politika, Güncel

Kaynak: ANKA

19.10.2019 12:14:33