Bakan Güler: Binlerce Yıldır Bu Topraklarda Kardeşçe Yürüdük

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Mardin'in Dargeçit ilçesinde temaslarda bulundu.

Bakan Güler: Binlerce Yıldır Bu Topraklarda Kardeşçe Yürüdük
10.02.2013 16:35 | Son Güncelleme: 10.02.2013 16:35

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Mardin'in Dargeçit ilçesinde temaslarda bulundu. Kaymakamlık ve AK Parti ilçe teşkilatını ziyaret eden Bakan Güler, burada yaptığı konuşmada birlik mesajları verdi. Güler, "Biz binlerce yıldır buralarda bu topraklarda farklı dil, din, etnik köken veya inançların sahipleri olarak farklılıklarımızı bir zenginliğe çevirerek ve beraberce birbirimizin hukukuna riayet ederek kardeşçe yürüdük. Kardeşliğimizi devam ettirmenin hiçbir manisi yoktur." dedi.

Mardin'de 2 günlük temaslarda bulunan İçişleri Bakanı Muammer Güler, ziyaretinin ikinci gününde Dargeçit ilçesine geldi. Kaymakamlıkta çiçeklerle karşılanan Bakan Güler, Kaymakam Adem Ünal'dan bilgi aldı. BDP'li Belediye Başkanı Süleyman Asan'ın da yol ve elektrik sorunlarını dinleyen Güler, eksiklerin giderileceğini belirtti. Daha sonra Dargeçit ilçe binası önünde vatandaşlara hitap eden Güler, Dargeçitli gençlere ve BDP'li belediye başkanı Süleyman Asan'a teşekkür etti. Güler, "Sevgili gençlerimize, kardeşlerime, bu vesileyle bizi karşılayan Dargeçit Belediye Başkanı arkadaşıma da ayrıca teşekkür ediyorum. Biz kamu hizmetlerini 76 milyon insana hiçbir fark gözetmeksizin Türkiye'nin neresinde olursa olsun aynı seviyede götürmeye çalışıyoruz. Çünkü bizim adımız Adalet ve Kalkınma Partisi. Adalet içinde kalkınmayı öne alıyoruz. Bu birliğin beraberliğin her yerde olmasını diliyorum. Görüşlerimiz ayrı olabilir, biz binlerce yıldır buralarda bu topraklarda farklı dil, din, etnik köken veya inançların sahipleri olarak farklılıklarımızı bir zenginliğe çevirerek ve beraberce birbirimizin hukukuna riayet ederek kardeşçe yürüdük. Kardeşliğimizi devam ettirmenin hiçbir manisi yoktur." diye konuştu.

Mardin'in Büyükşehir yapıldığını hatırlatan Güler, "Büyükşehir olmanın çok farkı var. Türkiye'nin 29 vilayeti gibi artık köylerimiz de belediyenin sınırları içerisine girdi. Alt yapı yatırımlarını inşallah belediyelerin artan imkanlarıyla yürüteceğiz bundan sonra. Bizim getireceğimiz hizmet Dargeçit'te yaşayan bütün vatandaşlarımıza, parti farkı gözetmeksizin gelecek hizmettir." açıklamasında bulundu.

"ÇÖZÜM SÜRECİNDE HERKES ÜZERİNE DÜŞEN KATKIYI SAĞLAYACAK"

Sık sık 'Dargeçit sizinle gurur duyuyor' sloganıyla sözleri kesilen Bakan Güler, konuşmasına çözüm sürecine değinerek şöyle devam etti: "Çözüm sürecinde herkes üzerine düşen katkıyı sağlayacak. Samimi olarak bu sürece destek verecek. Kavgayla, terörle hiçbir yere varılmaz. Ancak gücümüzü, kuvvetimizi kaybederiz. Kardeşliğimiz bin yıllık inanç hukukuna dayanıyor. Bunun devamı hepimizin faydasına. Analar ağlamasın diyorsak, anaların gözyaşı dinsin diyorsak, akan kan dursun diyorsak, herkes elini taşın altına koyacak, geçmişte yaşananlar, sıkıntılar, onların aşılması için biz de çok emek verdik. Ama gelecek bizim bu ülkede, bu bölgede lider ülke konumundaki Türkiye'nin önünde yeni imkanlar yeni fırsatlar getiriyor. Bu çözüm iradesinin yegane adresi güçlü bir iradesi olan AK Parti iradesidir. Onun genel başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın azmidir, kararlılığıdır."

Yapılan konuşmaların ardından esnaf ziyareti gerçekleştiren Güler, Savur ilçesine gitmek üzere ilçeden ayrıldı.

Kaynak: CHA

Haberler››Politika››Bakan Güler: Binlerce Yıldır Bu Topraklarda Kardeşçe Yürüdük - Haberler