Bakan Koca bu görüntüler üzerinden vicdanlara seslendi: Arkadaşınıza iyilik yapmıyorsunuz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, uyarılara rağmen ısrarla uygulanan asker uğurlama törenlerine tepki gösterdi. Bakan Koca, geleneksel törenler yüzünden virüsün yayıldığını belirterek "Arkadaşının vatani görevine pozitif tanı konmuş olarak başlamasını, hangi arkadaş ister?" dedi.

30.06.2020 15:44 | Son Güncelleme: 30.06.2020 16:47

Çin'in Vuhan kentinden dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kısa sürede hem dünyaya hem de Türkiye'ye sıçradı. İnsandan insana bulaşma özelliğiyle kalabalık ortamlarda büyük risk oluşturan virüs, geleneksel ziyaretlerimize kısa bir süreliğine ara vermemizi gerektiriyor. Yetkililer de bu konuda defalarca kez uyarılarda bulunsa da kimi bölgelerimizde uyarılar kulak arkası ediliyor ve asker eğlenceleri düzenleniyor.

Filyasyon ekibinin çalışmaları sonucunda salgının birçok kolunun asker uğurlaması olduğu sonucuna varılınca Fahrettin Koca bu konudaki uyarılarını yeniledi.

"BUNU YAPMAYI HANGİ ARKADAŞ İSTER?"

Vicdanlara seslenen Bakan Koca, Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Koca, "COVID-19 tedbirlerine uyulmadan yapılan ASKER UĞURLAMALARI haberlerine giderek daha fazla rastlıyoruz. Uğurlamaları bu şekilde yapanlar, kendilerine iyilik, arkadaşlarına arkadaşlık yapmıyor. Arkadaşının vatani görevine pozitif tanı konmuş olarak başlamasını, hangi arkadaş ister?" ifadelerine yer verdi.

Bakan Koca bu görüntüler üzerinden vicdanlara seslendi: Arkadaşınıza iyilik yapmıyorsunuz
Bakan Koca bu görüntüler üzerinden vicdanlara seslendi: Arkadaşınıza iyilik yapmıyorsunuz
Yorumlar (28)
ED: Bu yol ortasında asker, masker, düğün, müğün işlerine sadece koronayla ilgili değil, her zaman, her yerde en büyük cezayı vereceksin, yasaklayacaksın, kişi başı 10000 den az olmayacak, çünkü bu tipler anlamazlar, kafa ancak dank eder. Medeniyetten uzak, çağ dışı saçma sapan bir şey bu, çevrendekileri rahatsız etmek nasıl bir eğlence türüdür. Bundan nasıl bir beyin zevk alır anlayamıyorum
TUNCAYÇEVİK: Bence kimseye akıl vermeyin. Kendi aklını kullanmayanlar cezalarını çekerler diyeceğim ama bazen kurunun yanında yaşda yanıyor. Ancak kurban bayramında ve takibinde kesinlikle yasak olmamalı. Bununla yaşamayı ya öğreneceğiz yada öğreneceğiz. Öğrenemezsek gerekli bedeli ödeyeceğiz. Hayat hiçbir sebeble durdurulmamalı. üç beş beyinsiz yüzünden toplumu açlığa ve fakirliğe mahkum etmeyelim. Herşey olacağına varsın.
XYZ: Ceza yazmak bu kadar zor mu ya, laftan anlamayan bu varlıklara para, gerekirse hapis cezası verilmeli, ama onu verecek sistem nerede, boş boş tavsiyeye devam
Haberler››Sağlık››Bakan Koca bu görüntüler üzerinden vicdanlara seslendi: Arkadaşınıza iyilik yapmıyorsunuz - Haberler