Bakan Şahin, Güreş Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu'nu Kabul Etti

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak ve Yönetim Kurulunu Kabul Etti.

Bakan Şahin, Güreş Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu'nu Kabul Etti
21.03.2007 09:55 | Son Güncelleme: 21.03.2007 09:55

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak ve yönetim kurulunu kabul etti.

Bakan Şahin, güreşin en sevilen spor dallarından birisi olduğunu belirterek, "Pekin Olimpiyatları'nda sizden altın madalyalar bekliyoruz" dedi.

Türkiye'de güreşin aynı zamanda en fazla madalya kazanılan spor dalı olduğunu da vurgulayan Şahin, "Halkımız, bu başarının devam etmesini istemektedir. Genel kurulda böyle bir sorumluluğun altına girdiniz. Pekin Olimpiyatları'nda sizden altın madalyalar bekliyoruz. Güreşe bu kadar meraklı bir toplumdan başarılı sporcular yetiştirmek ve onlara milli formayı giydirmek gerekiyor. Okulları spor kulübü haline getirmeliyiz. Milli Eğitim Bakanlığı ve Okul Sporları Federasyonu, her zaman hizmete hazırdır. Bakanlık ve GSGM olarak her federasyona olduğu gibi size de yardımcı olacağız. Güreş için her türlü zorluğu birlikte aşmaya çalışırız" diye konuştu.

Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak ise çok onurlu bir göreve geldiklerini ve sorumluluklarının bilincinde olduklarını söyledi. Bak, omuzlarında büyük bir yük olduğunu, ancak yönetim kurulunun bunu aşacak güçte olduğunu ifade ederek, "Sayın bakanımızın güreşe olan ilgisini gördükten sonra harcayacağımız zamanın ve emeğin çok daha fazla olacağını biliyoruz. Dünyada çocuğuyla oynarken güreşen tek ulus biziz. Böyle sevilen bir sporun ekonomisini oluşturup, tanıtımını ve pazarlamasını yaptıktan sonra bir ürün haline getireceğiz."

görüntü dökümü:

- Bakan Şahin'in yönetim kurulu üyelerini kabul etmesi.

- Bakan Şahin ve Osman Bak'ın konuşması.

- Detaylar.

HABER: ERCAN ATA - KAMERA: AHMET TEKTAŞ - ANKARA/ DHA

Kaynak: DHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Spor››Bakan Şahin, Güreş Federasyonu Başkanı ve Yönetim Kurulu'nu Kabul Etti - Spor